2024. október 7., hétfő

Döntetlen Belgrádban

LABDARÚGÁS – 2010-ES VB-SELEJTEZŐK - 7. CSOPORT

Szerbia labdarúgó-válogatottja még egy lépéssel közelebb került a jövő évi világbajnoksághoz, amelyet a Dél-Afrikai Köztársaságban rendeznek meg, miután a 7. selejtezőcsoport mérkőzésén Belgrádban a C. zvezda stadionjában, telt ház előtt 1:1-es döntetlent játszott a francia nemzeti együttessel. A Radomir Anti ć által irányított csapat előnye így továbbra is négy pont a francia válogatottal szemben: mindkét válogatottnak még két mérkőzése maradt: Szerbia hazai pályán Romániával játszik még, valamint Litvániában lép pályára, Franciaország a Feröer szigeteket és Ausztriát is saját közönsége előtt fogadhatja.

A mérkőzés elején a francia csapat játszott mezőnyfölényben, ám a 10. percben a vendégvédelem hibáját Nikola Žigić használta ki, aki kicselezte a kapust, aki elsőre úgy tűnt, hogy szabálytalanul állította meg a szerb válogatott hórihorgas csatárát, amiért az olasz Rosetti játékvezető a 11-es pontra mutatott, s kiállította a franciák kapusát, Llorist. A lassításból kiderült, hogy Lloris nem bántotta Žigićet, pontosabban mondva, hozzá se ért. A büntetőt Nenad Milijaš értékesítette a 13. percben. A 31. percben Nicolas Anelka gondolt egyet, 19 méterről kapura lőtt, Vladimir Stojković kijetette a labdát, s Thierry Henry a másodperc tört része alatt ott termett és a kipattanó labdát közleről a hálóba lőtte. A találkozó 90. percében a csereként beállt Danko Lazovićot reklamálásért kiállította a játékvezető.

A selejtezőcsoportok első helyezettjei automatikusan résztvevői a 2010-es világbajnokságnak, míg a legjobb nyolc második helyezett pótselejtezőt játszik.

I. csoport, eredmények : Albánia–Dánia 1:1 (Bogdani 51., illetve Bendtner 40.), Málta–Svédország 0:1 (Azzopardi 81., öngól), Magyarország–Portugália 0:1 (Pepe 10.).

6. Málta 9 0 1 8 0:22 1

A következő forduló (október 10-én) : Dánia–Svédország, Portugália–Magyarország.

2. csoport

Eredmények : Lettország–Svájc 2:2 (Cauna 62., Asztafjevsz 75., illetve Frei 43., Derdiyok 80.), Moldova–Görögország 1:1 (Andronic 90., illetve Gekasz 34.), Izrael–Luxemburg 7:0 (Barda 9., 21., 43., Barukhyan 15., Golan 58., Sahar 63., 84.).

6. Moldova 8 0 3 5 3:12 3

A következő forduló : Izrael–Moldova, Görögország–Lettország, Luxemburg–Svájc.

3. csoport

Eredmények : Észak-Írország–Szlovákia 0:2 (Sestak 15., Holosko 66.), Szlovénia–Lengyelország 3:0 (Dedić 14., Novaković 45., Birsa 62.), Csehország–San Marino 7:0 (Baroš 28., 44., 45+3., 66., a harmadikat 11-esből, Sverkoš 47., 90+5., Necid 86.).

1. Szlovákia 8 6 1 1 21:8 19

2. Szlovénia 8 4 2 2 13:4 14

3. É.-Írország 9 4 2 3 13:9 14

4. Cseho. 8 3 3 2 15:6 12

5. Lengyelo. 8 3 2 3 19:11 11

6. San M. 9 0 0 9 1:44 0

A következő forduló : Csehország–Lengyelország, Szlovákia–Szlovénia.

4. csoport

Eredmények : Wales–Oroszország 1:3 (Collins 54., illetve Szemsov 36., Ignasevics 71., Pavljucsenko 90+2.), Németország–Azerbajdzsán 4:0 (Ballack 14., 11-esből, Klose 55., 65., Podolski 71.), Liechtenstein–Finnország 1:1 (Polverino 75., illetve Litmanen 73., 11-esből).

1. Németo. 8 7 1 0 24:4 22

2. Oroszo. 8 7 0 1 18:4 21

3. Finno. 8 4 2 2 11:12 14

4. Wales 8 3 0 5 6:10 9

5. Liechtenst. 8 0 2 6 2:19 2

6. Azerbaj. 8 0 1 7 1:13 1

A következő forduló : Liechtenstein–Azerbajdzsán, Oroszország–Németország, Finnország–Wales.

5. csoport

Eredmények : Spanyolország–Észtország 3:0 (Fabregas 33., Cazorla 82., Mata 90+2.), Bosznia-Hercegovina–Törökország 1:1 (Salihović 25., illetve Emre Belozoglu 4.), Örményország–Belgium 2:1 (Goharjan 23., Hovszepjan 52., illetve Van Buyten 90+3.).

1. Spanyolo. 8 8 0 0 21:2 24

2. Bosznia-H. 8 5 1 2 21:8 16

3. Töröko. 8 3 3 2 11:8 12

4. Belgium 8 2 1 5 11:18 7

5. Észtország 8 1 2 5 7:22 5

6. Örményo. 8 1 1 6 5:18 4

A következő forduló : Észtország–Bosznia-Hercegovina, Örményország–Spanyolország, Belgium–Törökország.

6. csoport

Eredmények : Anglia–Horvátország 5:1 (Lampard 7., 59., az elsőt 11-esből, Gerrard 18., 66., Rooney 77., illetve Da Silva 71.), Andorra–Kazahsztán 1:3 (Sonejee 69., illetve Hiznyicsenko 14., 34., Baltijev 28.), Fehéroroszország–Ukrajna 0:0.

1. Anglia 8 8 0 0 31:5 24

2. Horváto. 9 5 2 2 17:12 17

3. Ukrajna 8 4 3 1 14:6 15

4. Fehéror. 8 3 1 4 15:11 10

5. Kazahszt. 8 2 0 6 10:23 6

6. Andorra 9 0 0 9 3:33 0

A következő forduló : Fehéroroszország–Kazahsztán, Ukrajna–Anglia.

7. csoport

Eredmények : Szerbia–Franciaország 1:1 (Milijaš 13., 11-esből, illetve Henry 31.), Románia–Ausztria 1:1 (Bucur 53., illetve Schiemer 82.), Feröer szigetek–Litvánia 2:1 (Olsen 12., Hansen 34., illetve Danilevicius 23., 11-esből).

1. Szerbia 8 6 1 1 16:6 19

2. Franciao. 8 4 3 1 10:8 15

3. Ausztria 8 3 2 3 11:11 11

4. Litvánia 8 3 0 5 7:8 9

5. Románia 8 2 3 3 9:12 9

6. Feröer sz. 8 1 1 6 4:12 4

A következő forduló : Ausztria–Litvánia, Szerbia–Románia, Franciaország–Feröer szigetek.

8. csoport

Eredmények : Olaszország–Bulgária 2:0 (Grosso 11., Iaquinta 40.), Montenegró–Ciprus 1:1 (Vučinić 57., 11-esből, illetve Okkasz 64.).

1. Olaszo. 8 6 2 0 13:3 20

2. Írország 8 4 4 0 10:6 16

3. Bulgária 8 2 5 1 10:7 11

4. Ciprus 8 1 3 4 8:12 6

5. Monteneg. 8 0 5 3 7:13 5

6. Grúzia 8 0 3 5 4:11 3

A következő forduló : Montenegró–Grúzia, Írország–Olaszország, Ciprus–Bulgária.

9. csoport

Eredmények : Skócia–Hollandia 0:1 (Elia 82.), Norvégia–Macedónia 2:1 (Helstad 2., Riise 26., illetve Grncarov 79.).

1. Hollandia 8 8 0 0 17:2 24

2. Norvégia 8 2 4 2 9:7 10

3. Skócia 8 3 1 4 6:11 10

4. Macedónia 8 2 1 5 5:11 7

5. Izland 8 1 2 5 7:13 5