2024. október 7., hétfő

A Rijekán állt bosszút a Dinamo

Focicronika

Három nappal a vasárnapi bajnoki mérkőzése előtt a zágrábi Dinamo hazai pályán 2:0-s vereséget szenvedett a belga Anderlecht ellen az Európa-liga A csoportjának 1. fordulójában. A Dinamo a vereséget egy fölényes győzelemmel próbálta feledtetni, ami sikerült is nekik, s az egésznek a levét a Rijeka itta meg. A tengerpartiak már a „labdát nálam ne lássák” felfogással futottak ki a pályára, így mindent összegezve végül még örülhettek is, hogy megúszták hat kapott góllal.

A legnagyobb előrelépés: Hajduk – Lassan, de biztosan a spliti csapat megkezdte a felzárkózást az élcsoporthoz. A hétvégén a Zagrebot győzték le, ami sorozatban harmadik győzelmük volt. Az újabb három ponttal a Hajduk már 8., de biztos, hogy a splitiek nem szeretnének megállni ezen a helyen.

A legnagyobb visszaesés: Varteks – Csak a jó idény eleji kezdés miatt található a Varteks a középmezőnyben. A sorozatban harmadik vereségüket a Šibenik ellen szenvedték el, amely az utolsó 20 percet kettős emberhátrányban játszotta végig.

A forduló játékosa: Pedro Morales – A kiváló chilei csatár tíz perc alatt „kivégezte” a Rijekát, hiszen ennyi idő alatt egy gólt lőtt és adott egy gólpasszt. A remek teljesítményét egy gyönyörű góllal koronázta meg.

Horvát bajnokság, 8. forduló: Međimurje–Inter Zaprešić 2:1, Istra 1961–Cibalia 0:0, Eszék–Zadar 3:0, Croatia Sesvete–Slaven Belupo 1:1, Hajduk–Zagreb 2:0, Šibenik–Varteks 2:1, Karlovac–Lokomotiva 0:1, Dinamo–Rijeka 6:0 (Barbarić, Sivonjić 2, Morales 2, Kramarić).

A sorrend: 1. Dinamo 22, 2. Cibalia 16, 3. Karlovac 15, 4. Šibenik 15, 5. Eszék 14, 6. Međimurje 13, 7. Rijeka 11, 8. Hajduk 11, 9. Varteks 11, 10. Slaven Belupo 11, 11. Lokomotiva 10, 12. Zadar 10, 13. Inter Zaprešić 8, 14. Istra 1961 8, 15. Croatia Sesvete 3, 16. Zagreb 0 pont.