2024. október 8., kedd

Magabiztos Lyon-győzelem

LABDARÚGÁS

A francia bajnok, Lyon csapata Belgrádban, barátságos mérkőzésen 3:1 arányú győzelmet aratott a Partizan felett.

Barátságos mérkőzés: Partizan–Lyon 1:3 (1:2)

Partizan-stadion, vezette: Stanković (Belgrád). Góllövők: Moreira a 39., ill. Sikimić (öngól) a 18., Govou a 22. és Benzema a 65. percben.

Partizan: Božović, Knežević, Sikimić, Đorđević (Ngambi), Obradović, Žuka, Fejsa (Lazić), Moreira, Tošić (Bogunović), Paunović (Ljajić), Diara.

Lyon: Lloris, Clerc, Cris, Boumsong, Makoun (Beynié), Toulalan, Grosso, Pjanić (Tafer), Delgado (Mehamha), Govou (Pied), Benzema (Grenier).

Habár a mérkőzés elején a belgrádi fekete-fehérek voltak a veszélyesebbek, a Bajnokok Ligája állandó résztvevője 240 másodperc alatt bebizonyította, nem véletlenül nyerte meg sorozatban hétszer a francia bajnokságot. A 18. és a 22. percben is gólt lőttek, így nagyon gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. A Partizannak a félidő vége előtt sikerült szépíteni, ám a második félidőben újabb francia gólt láthatott a közönség, s mint kiderült Benzema találata egyben a végeredményt is jelentette.