2024. október 7., hétfő

Ibrahimović nem szereti a „virágot”

Hilton Vitorino Da Silva (Marseille) nem hagyja, hogy a PSG játékosa, Ludovic Giuly (jobbról) a labdához férjen

A Serie A 28. fordulójának utolsó mérkőzésén az Inter két góllal nyert a kellemetlen Fiorentina ellen, így a milánói együttes egyre közelebb került sorozatban negyedik bajnoki címéhez. A José Mourinho vezette csapat mindkét gólját Zlatan Ibrahimović lőtte: a vereség miatt a firenzei Violáknak kétpontos hátrányuk van a Bajnokok Ligája-szereplést érő negyedik helyen álló Genoával szemben.

Az olasz bajnokság 28. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén: Inter–Fiorentina 2:0 (Ibrahimović 12., 90+4.). A sorrend: 1. Inter 66, 2. Juvetnus 59, 3. Milan 54, 4. Genoa 48, 5. Fiorentina 46 (38:29), 6. Roma 46 (43:37) pont stb.

Az Atlético Madrid a Barcelona és a Real Madrid ellen négy pontot szerzett, így Agüeróék optimista hangulatban várták a Villarreal elleni mérkőzést. Jó hangulatuk gyorsan szertefoszlott, hiszen Forlan a harmadik percben büntetőt hibázott, s a vendégek az 52. percben már 2:0-ra vezettek. Ekkor azonban feltámadt az Atlético, amely Agüero, Forlan és Lopez góljaival megfordította a mérkőzés állását.

A Barcelona rutinosan nyert az Almeria ellen, s az előnye ismét hat pont a Real Madriddal szemben. Guardiola, a katalánok edzője pihentette Eto’ót és Henryt, amit a fiatal Bojan Krkić kihasznált, hiszen mindkét Barca-gól az ő nevéhez fűződik.

A spanyol bajnokság 27. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein: Atlético Madrid–Villarreal 3:2 (Agüero 53., Forlan 80., Lopez 83., ill. Fernandez 19., Cani 52.), Almeria–Barcelona 0:2 (Krkić 53., 56.).

A sorrend: 1. Barcelona 66, 2. Real Madrid 60, 3. Sevilla 51, 4. Villarreal 45, 5. Atlético Madrid 43 (56:41), 6. Málaga 43 (45:40) pont stb.

A Lyon hazai veresége után – a címvédő az Auxerre-től kapott ki 2:0-ra – a PSG a Marseille elleni győzelemmel az élre állhatott volna. A párizsiak, akik tavaly az utolsó fordulóban menekültek meg a kieséstől, nem tudták kihasználni a hazai pálya előnyét, s így a Marseille győzelemmel feledtette a Le Mans és a Valenciennes elleni döntetleneket. A vereséggel egy kiváló sorozatnak szakadt vége, hiszen a PSG január 11-én veszített utoljára, akkor a Bordeaux-tól kapott ki Le Guen csapata, azóta 19 pontot gyűjtöttek a bajnokságban. A végeredményt a 25 éves, albán nemzetiségű Cana állította be, aki 2002 és 2005 között a PSG-ben játszott. Nem árt rá odafigyelni, hiszen a magyar válogatott március 28-án Albánia ellen lép pályára.

A francia bajnokság 28. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén: PSG–Marseille 1:3 (Giuly 43., ill. Zenden 24., Kone 55., Cana 61.).

A sorrend: 1. Lyon 53, 2. Marseille 52 (43:26), 3. PSG 52 (40:28), 4. Bordeaux 50, 5. Toulouse 49 (33:20), 6. Lille 49 (39:28) pont stb.