2024. október 7., hétfő

Egy lépéssel közelebb az Eb-hez

KÉZILABDA

Szerbia férfi kézilabda-válogatottja Nišben 12:12-es félidő 28:23-ra nyert Bosznia-Hercegovina ellen a 2010-es Európa-bajnokság selejtezőjének 6. fordulójában. Mivel a szerb együttes a boszniai találkozót csak három góllal (31:28) veszítette el, így ha a két csapat egyforma pontszámmal fejezné be a kvalifikációt, akkor a Jovica Cvetković által vezetett Szerbia foglalná el a táblázaton az előkelőbb helyet. A niši mérkőzés legeredményesebbje Momir Ilić volt, aki 13 gólt dobott. A találkozó az utolsó negyedórában dőlt el, amikor a vendéglátó együttes Ilić és Danijel Anđelković találatainak köszönhetően ötgólos előnyre (22:17) tett szert.

kezi

Nagy teher volt rajtunk, hiszen csak a győzelem volt elfogadható nekünk és a szurkolóinknak is, s azt is tudtuk, hogy több mint három góllal kell nyernünk. Emiatt elég sokat hibáztunk, különösen az első félidőben. A jövőben, a következő mérkőzéseinken sokkal jobban kell játszanunk, a támadásainknak gyorsabbak kell lenniük. A selejtező jó alkalom a hibák kiküszöbölésére, de a legfontosabb, hogy ezzel a győzelemmel egy lépéssel közelebb kerültünk az Ausztriában sorra kerülő 2010-es Európa-bajnoksághoz – mondta Ilić, aki nem felejtette el kiemelni a niši közönség hathatós segítségét. A szerb válogatott irányítója, Danijel Anđelković – Ilićhez hasonlóan – nem volt elégedett a mutatott játékkal, de a Pick Szeged játékosa szerint a harciasság és az önfeláldozó játék meghozta a győzelmet.
– Ma már senkit nem lehet legyőzni könnyedén, izzadságcseppek nélkül, még a nálunk gyengébb bosnyákokat sem. A szarajevói mérkőzésen nagyon rosszul játszottunk, s a niši mérkőzés első félidejében sem voltunk jobbak. Szerencsére a második félidőben sikerült összeszednünk magunkat, s a harciasságunknak köszönhetően öt góllal nyertünk – nyilatkozta Anđelković.
Európa-bajnoki selejtező, 2. csoport: Szerbia–Bosznia-Hercegovina 28:23 (12:12).

6. Feröer sz. 6 0 0 6 131:218 0

A következő forduló (június 10-én és 11-én): Bosznia-Hercegovina–Olaszország, Szerbia–Svájc, Feröer szigetek–Oroszország.

Vb-re és Eb-re is pályázik az MKSZ

Hat rangos nemzetközi esemény, köztük a 2013-as férfi világ- és a 2014-es férfi-Európa-bajnokság megrendezésére pályázik a Magyar Kézilabda-szövetség. Az MKSZ az eddigi gyakorlatának megfelelően a továbbiakban is arra törekszik, hogy Magyarország legalább egy-két évente jelentős nemzetközi kézilabda-rendezvénynek adhasson otthont. A magyar szövetség – kronológiai sorrendben – az európai szövetség (EHF) 2010-es végrehajtó bizottsági ülésének, az EHF 2011-es elnöki konferenciájának, a nemzetközi szövetség (IHF) 2011-es kongresszusának, a 2012-es női junior-vb-nek, valamint a 2013-as felnőttférfi-világbajnokságnak, illetve a 2014-es felnőttférfi-Európa-bajnokságnak a megrendezésére kíván pályázatot benyújtani. (MTI)