2024. július 16., kedd

Egy zentai ezüst és egy bronz

SAKK, IFJÚSÁGI OB
Lőrincz Renáta ezüstöt...

Folytatták sikeres szereplésüket a fiatal zentai sakkozók. Azt követően, hogy az idén januárban Szabadkán megrendezett tartományi bajnokságon rendkívül sikeresen szerepeltek, a nemrég befejeződött országos bajnokságon is szép eredményeket értek el.

A korcsoportos ifjúsági OB-t április 10-e és 16-a között tartották meg Vrnjačka Banján. Mindegyik kategóriában, a 8-tól a 18 éves korig svájci rendszerű, 9 fordulós versenyen dőlt el, hogy jelen pillanatban kik is az ország legnagyobb reménységei. Zentai – pontosabban tornyosi – szempontból a legnagyobb sikert Lőrincz Renáta érte el, aki a 18 éves lányok között jó hajrájának köszönhetően végül a második helyre jött fel, azaz ezüstérmes lett. Nem ez lett az egyetlen érem, amely Vrnjačka Banjáról Zentára került: Ágoston Áron szintén a 18 éves kategóriában, de természetesen fiúmezőnyben a harmadik helyen végzett, és bronzérmes lett. Mindkét eredmény értékét növeli, hogy a legidősebb korcsoportban jutottak fel a dobogóra, azaz ott, ahol a legerősebb volt a mezőny.

Ágoston Áron bronzot nyert

A Zenta községhez tartozó Kevi falubeli Kecskeméti Krisztina a 16 éves lányok között a 7. helyet érte el. Öccse, Kecskeméti Árpád a 14 éves fiúk mezőnyében állt rajthoz és ott a 14. helyen végzett. Ugyanebben a mezőnyben Korponai Ákos 17. lett. A szintén zentai Šoklovački Mila a 14 éves lányok mezőnyében a 10. helyen végzett, testvére, Šoklovački Maša pedig a 12 éves lányok között 18. A legfiatalabbak között, a 8 éves fiúk mezőnyében szintén egy zentai testvérpár állt rajthoz, itt Boros Tomas a 18., Áron pedig a 20. helyen fejezte be a versenyt. Végül Farkas Sándor, aki a legkorosabb fiúmezőnyben, a 18 évesek között versenyzett, 16. lett.

A korcsoportonkénti országos bajnokok és a vajdasági magyar fiatal sakkozók helyezései:

Fiúk, 8 évesek: 1. Luka Budisavljević 8... 18. Boros Tomas 4... 20. Boros Áron 4 pont. 10 évesek: 1. Velimir Ivić 8 pont. 12 évesek: 1. Mihajlo Radovanović 8,5 pont. 14 évesek: 1. Mladen Rajković 7,5... 14. Kecskeméti Árpád 5... 17. Korponai Ákos 5 pont. 16 évesek: 1. Nikola Radovanović 7 pont. 18 évesek: 1. Bojan Jovanović 7,5... 3. Ágoston Áron 6... 16. Farkas Sándor 4 pont.

Lányok, 8 évesek: Nevena Đorđević 8 pont. 10 évesek: Adrijana Đermanović 7,5 pont. 12 évesek: 1. Marina Gajcin 7,5... 18. Maša Šoklovački 0,5 pont. 14 évesek: 1. Teodora Rakić 8... 15. Mila Šoklovački 4 pont. 16 évesek: 1. Ksenija Tomin 8... 6. Kecskeméti Krisztina 5... 15. Miklós Adél 4 pont. 18 évesek: 1. Bogdana Nonković 8, 2. Lőrincz Renáta 6,5 pont.