2024. július 16., kedd

Nincs változás az élen

SAKK, XV ZENTAI CSATA EMLÉKVERSENY

Habár a középjáték bonyodalmaiban Alin Ardeleanu román nemzetközi mester tisztelőnyhöz jutott, a végjátékban Nađ Heđeši Balind h árom gyalogja elegendő kompenzációnak bizonyult a döntetlen tartásához. Így az élen, két fordulóval a verseny vége előtt nincs változás, az éllovas előnye továbbra is egy pont.

A B versenyen Slobodan Stošić egyszerűen megállíthatatlan, a 7. fordulóban ismét győzött, előnye immár másfél pont üldözői előtt, és végső győzelme is teljesen biztosra vehető.

Érdekesebb eredmények, A verseny, 7. forduló: Ardeleanu-Nađ Heđeši remi, M. Savić-Šarić remi, D. Nestorović-Klasan 1:0, Dragović-Radusinović 0:1, Kumić-Radovanović remi, Pavlov-Pletl 1:0, Marković-Domány 1:0, Farkas-Desnica 0:1, Savić-Vranić 0:1, Vujić-Simonyi 1:0, Kókai-Penjov 1:0. Az élcsoport: Nadj Hedješi 6, M. Savić, Ardeleanu, Šarić, D. Nestorović és Radusinović 5, Pavlov, Marković, Kumić, Radovanović és Desnica 4,5 pont stb.

B verseny, 7. forduló: Bernáth-Stošić 0:1, Ágoston-Cvetić 1:0, Paroški-Nestorović remi, Pacal-Tóth remi, Jović-Pajzer 0:1, Szabados-Aleksić 1:0.Az élcsoport: Stošić 7, Arsić, Ágoston és Puhalo 5,5, Bernáth, Paroški, Cvetić, Nestorović, Pacal. Pajzer, Tóth, Jović, Jovanović, Juhász, Banović, Mrzić,Ostojić, Szabados, Csikos és Janjić 5 pont stb.

CSAPAT-VB, KÍNA - Érmes helyen a magyarok

Fölényes, 3,5:0,5 arányú győzelmet aratott a magyar csapat az izraeliek ellen a Kínában zajló férfi csapat-vb 5. fordulójában, és ezzel a verseny felénél feltornázta magát a harmadik helyre. A magyar csapatban az első, harmadik és negyedik táblás győzött (Lékó, Polgár, Balogh), a döntetlent Almási érte el a második táblán.

Az 5. forduló eredményei: Egyiptom-Oroszország 1:3, Kína-Örményország 1,5:2,5, India-USA 1:3, Magyarország-Izrael 3,5:0,5 (Lékó-Roiz 1:0, Almási-Szmirin remi, Polgár-Posztni 1:0, Azerbajdzsán-Ukrajna 1,5:2,5.

A sorrend: Örményország 8 (13,5), Oroszország 7 (12), Magyarország 7 (11,5), Ukrajna 6 (10,5), Kína és Azerbajdzsán 5 (11), USA 5 (10), Izrael 4 (8), India 3 (8), Egyiptom 0 (4,5) pont.