2024. szeptember 5., csütörtök

Dél-Afrika megvédte címét!

A Franciaországban megtartott rögbi-vb döntője óriási csatát hozott, amelyben Dél-Afrika a hétvégén Saint-Denis-ben 80 ezer néző előtt 12:11-re legyőzte az első félidő közepén végleges emberhátrányba került Új-Zélandot. Az afrikaiak ezzel megvédték a címüket, negyedszer is világbajnokok lettek. A meccs elején Frizell durva szerelésért sárga lapot kapott, s az All Blacks nem úszta meg a tízperces létszámhátrányt, majd Cane Kriel szabálytalan megállításáért piros lapot kapott – a világbajnoki döntők történetének első kiállításáról döntöttek a bírák! A mindenre elszánt szigetiek azonban nem adták fel, ki is egyenlítettek volna, ha 11:12-nél Mo’unga a jutalomrúgást értékesíti. Nem tette, több lehetőség nem nyílt egyik csapat előtt sem, így Dél-Afrika 1995, 2007 és 2019 után negyedszer lett aranyérmes, a háromszoros világbajnok Új-Zéland (1987, 2011, 2015) 1995 után másodszor lett ezüstérmes. A bronzérmet végül Anglia kaparintotta meg, amely 26:23 arányban győzte le Argentínát.

Nyitókép: Az ünneplő dél-afrikaiak (Fotó: Beta/AP)