2024. június 26., szerda
VIZES EB –BELGRÁD

Fábián Eb-bronzérmes!

Betlehem Dávid győzelmét követően a magyar lányok se maradtak érem nélkül a Belgrádban zajló vizes Európa-bajnokságon. A nyílt vízi úszók 5 kilométeres versenyében Fábián Bettina hatalmas hajrát követően csípte el a harmadik helyet. A mindössze 19 éves úszónak az első két pozíció megszerzésére nem volt reális esélye, a bronzéremért a spanyol Maria de Valdes Alvarezzel és a lengyel Lisa Pouval folytatott komoly csatát. Utóbbi a hajrára leszakadt, a célba Fábián és az olasz egyszerre érkezett meg, a célfotó végül a magyar dobogós helyezését igazolta. Leonie Beck duplázott, a hosszabb távú után 5 kilométeren is behúzta a győzelmet. Szimcsák Mira a 8. lett.

Eredmények, nyílt vízi úszás, 5 km, nők: 1. Leonie Beck (német) 58:25,3 p, 2. Ginevra Taddeucci (olasz) 58:26,5, 3. Fábián Bettina 58:28,7, … 8. Szimcsák Mira 58:39,9, 18. Maša Cvetković 1:06:06,3.

Nyitókép: Fotó:MTI