2024. július 16., kedd
ÚSZÁS

Szabó már a vb-re hangolt

Debrecenben rendezték a nagymedencés magyar országos úszóbajnokságot, ami egyúttal a világbajnoki kvalifikációs szintidők teljesítésére is szolgált. Természetesen ott volt a vízben a zentai Szabó Szebasztián is, aki a sprintszámokban, 50 méter pillangón és gyorson első lett, ezen két úszásnem 100 méteres távján viszont csak harmadik – mindkét alkalommal Milák Kristóf lett a győztes. A helyezés viszont a június 18-án startoló budapesti vizes világbajnokság szempontjából nem számít, Szabó mind a négy számban ott lesz a rajtlistán, és a sikeres tavalyi szezonja után okkal helyezhet újabb érmeket kilátásba.

Szabó két arannyal és két bronzzal zárta az ob-t (Fotó: MTI)

A szövetség tájékoztatása szerint 32 medencés és 7 nyílt vízi úszó alkotja majd a magyar csapatot a vb-n. Szabó és Milák vállalták a legtöbb, négy-négy számot, Hosszú Katinka pedig 200 és 400 m vegyesen, valamint 200 pillangón készül indulni – noha az országos bajnokság meglepetése volt, hogy előbbi számban legyőzte őt Sebestyén Dalma.