2024. július 29., hétfő
ASZTALITENISZ

Maratoni hosszúságú bánáti rangadó

A női Szuperliga tavaszi idényének első fordulójában úgy tűnt, a törökkanizsai Obilić 4:0-s győzelemmel vág vissza a Csókának az őszi idényben elszenvedett 4:3-as vereségért, hiszen 3:0-s törökkanizsai vezetésnél Dragana Vignjevićnek a negyedik játszmában két meccslabdája is volt Kormányos Zsanett ellen. A vendégek védője azonban mindkettőt hárította, s megnyerte a negyedik és az ötödik játszmát, ami szárnyakat adott csapattársainak, s Halász Ella, valamint Sanja Bečejski egy-egy győzelme azt jelentette, hogy a győzelemért járó két pont sorsát a párosok mérkőzése dönti majd el. A törökkanizsaiak a hetedik mérkőzést 3:0-ra nyerték meg, – az eredmény csalóka, mert mindhárom játszma szoros volt – és végül három és fél órás küzdelem után ünnepelhettek.

Szuperliga, a 10. forduló, férfiak: Partizan–Versec 0:4 (Marinković–L. Lupulescu 0:3, M. Jovičić–Pető Z. 1:3, L. Jovičić–V. Borčić 1:3, Marinković–Pető Z. 0:3), C. zvezda–Kikinda – csütörtökön játsszák, Vojvodina–Panonija 1:4 (N. Đukić–Popov 0:3, Stojšin–Fišer 1:3, Grbić–Búss 2:3, N. Đukić–Fišer 3:2, Grbić–Popov 2:3), Spartacus–Banat 1:4 (Halász–Nagy Némedi 1:3, Kostadinović–Majstorović 3:0, Takarics–Gordić 0:3, Halász–V. Radonjić 1:3, Takarics–Nagy Némedi 0:3), Požarevac–Stenes 4:3 (Klajić–Strugarević 1:3, Lepić–Popović 0:3, Đan–Smiljić 3:2, Klajić–Popović 3:2, Đan–Strugarević 3:2, Lepić–Lugonja 0:3, Đan/Klajić–Popović/Strugarević 3:2).

11

A következő forduló (január 24-én és 25-én): Partizan–Požarevac, Versec–Crvena zvezda, Kikinda–Vojvodina, Panonija–Spartacus, Banat–Stenes.

Nők: Obilić–Csóka 4:3 (Vignjević–Halász 3:2, Ágoston–Kormányos 3:2, Čolaković–Bečejski 3:1, Vignjević–Kormányos 2:3, Čolaković–Halász 1:3, Ágoston–Bečejski 0:3, Vignjević/Čolaković–Bečejski/Kormányos 3:0), Novi Sad–Zenta 4:1 (Truzsinszki–Mendergiš 3:1, Savić–Vejnović 1:3, Fenyvesi–Milovanović 3:0, Truzsinszki–Vejnović 3:0, Fenyvesi–Mendergiš 3:0), Crvena zvezda–Unirea 1:4 (Stajić–Ardelean 3:1, Oklobdžija–I. Lupulescu 0:3, Aleksandrić–A. Lupulescu 1:3, Stajić–I. Lupulescu 1:3, Aleksandrić–Ardelean 2:3), Josip Kolumbo–Radnički 0:4 (Mijailović–Radonjić 1:3, Vučić–Barna 0:3, Ristić–Recskó 0:3, Mijailović–Barna 0:3), Vojvodina–Panonija 0:4 (Hajnal–Tóth É. 1:3, Tiragić–Makszuti 0:3, Zečević–Gyurcsik 1:3, Hajnal–Makszuti 1:3).