2024. július 27., szombat

A Veszprém megvédte a címét

A Veszprém az idei döntőben is legyőzte a Szegedet, így megvédte címét a magyar kupában. A két együttesnek ez volt az idénybeli negyedik összecsapása, a Tisza-parti alakulat ezek során egyszer sem vezetett, ami sok mindent elárul az erőviszonyokról. Az első félidő ugyan még kiegyenlített játékot hozott, a Szeged jól állta a sarat. A második játékrésznek 16:15-ös veszprémi előny mellett vágtak neki a csapatok, a Bánhidiék a folytatásban már többet hibáztak, a 21. percre négygólos hátrányba kerültek, ahonnan már nem volt számukra visszaút. A két együttes 196. egymás elleni tétmérkőzésén 54 szegedi siker és hét döntetlen mellett a 135. veszprémi győzelem született. Legközelebb jövő pénteken a bajnoki döntő első mérkőzésén találkoznak egymással a felek.

Eredmények, a döntő: Veszprém–Szeged 33:30. A 3. helyért: NEKA–Dabas 32:27.

AZ ADAI LÁNYOK EZÜSTÉRMESEK
A Halász József U14-es leánycsapata Király Ágnes és Božić Boglárka edzőpáros vezetésével második helyen végzett és ezüstérmet szerzett az országos bajnokság kraljevói zárótornán. A fináléban az adai lányok 25:30 arányban maradtak alul a belgrádi Junior csapatával szemben. A legjobb tizenkét vajdasági, belgrádi és szerbiai együttest felvonultató országosdöntő-tornán az adai lányok az öt mérkőzésből négyet magabiztosan megnyertek a csoportban, majd a negyed- és az elődöntőben, de a fináléban eredményesebb volt a fővárosi csapat. Az adai együttesből Kalina Telečki jobbszélső bekerült a torna álomcsapatába is.

Nyitókép: Az ezüstérmes adai lánycsapat az edzőkkel (Fotó: Facebook/Halas Jozef Zrk)