2024. augusztus 1., csütörtök
PÁRIZS 2024 – KÉZILABDA

Elherdált lehetőség

A magyar válogatott szinte végig vezetett Norvégia ellen a férfitorna 3. fordulójában, végül azonban 26:25-re kikapott az északiaktól, így alaposan megnehezítette saját dolgát a továbbjutást illetően. Chema Rodríguez gárdája tanult korábbi hibájából, dinamikusan kezdett. A védekezés az elejétől összeállt, megakadályozta a norvégokra jellemző gyors lerohanásokat, ráadásul Palasics is remekelt a kapuban. A 22. percben már 11:8-ra vezetett a gárda, a félidő hajrájára azonban megtorpant, s végül 13:11-es előnnyel vonulhatott pihenőre.

Chema fiai a szünet után is taktikusan védekeztek, az állás a döntetlen és a kétgólos különbség között változott, hátrányba egyszer sem került a válogatott. A fordulatot az 57. perc hozta el, a skandinávok 7:6 után először vették át ismét a vezetést (24:23). Lékai egalizált, majd 59:01-nél Lyse találatára is góllal válaszolt (25:25). 59:55-nél az eddig legbiztosabb kezű Imre eldönthette volna a meccset, teljesen egyedül vihette a labdát a norvég kapura, ám Bergerud bravúrral hárított. Elöl a védelem elaludt, Blonz a bal szélről két másodperccel a vége előtt nem hibázott, és eldöntötte a meccset.

A magyarok pénteken a világbajnok Dániával találkoznak, a csoportból az első négy jut be a negyeddöntőbe.

Nyitókép: Imre Bence eldönthette volna… (Fotó: MTI)