2024. július 17., szerda

A Zvezdáé a történelmi rangadó

Először csapott össze a két belgrádi örök rivális az Euroligában, a történelmi jelentőségű találkozó pedig fordulatos, de kiegyenlített küzdelmet és végül a papíron vendég C. zvezda diadalát hozta el. Az első félidő rapszodikusan alakult, a Partizan néhány perc után már 16:4-re vezetett, de a Zvezda 29:13-as második periódussal 40:33-ra ellépett a nagyszünetre. Kevesebb ingadozást hozott a második félidő, a végjátékban pedig az egész meccs legjobbja, Nemanja Nedović (20) döntött. Željko Obradović legénysége a vereséggel 4/8-ra rontotta, Duško Ivanović csapata sorrendben ötödik sikerével 6/6-ra javította mérlegét az európai elitben.

Nemanja Nedović lett a Zvezda győzelmének főszereplője (Fotó: Beta)

Euroliga, 12. forduló: Alba–Fenerbahçe 75:104, Panathinaikosz–Milano 72:72, h. u. 90:77, Makkabi–Valencia 84:68, Partizan–C. zvezda 73:76, Real Madrid–Monaco 88:88, h. u. 94:95. Az élcsoport: Fenerbahçe 20, Monaco 18, Barcelona (–1) és Real Madrid 16 pont stb. Női Euroliga, 5. forduló, A csoport: Polkowice–Valencia 76:73, Fenerbahçe–USK (P) 69:69, h. u. 82:72, Bourges–Szekszárd 83:62, Olimpiakosz–Bologna 63:79. A sorrend: Polkowice 9, Fenerbahçe, Valencia, USK és Bourges 8, Bologna és Szekszárd 7, Olimpiakosz 5 pont. B csoport: Schio–Mersin 76:72, Sopron–Avenida 53:75, Girona–Miskolc 58:64, Mechelen–Landes 71:76. A sorrend: Schio és Avenida 9, Girona és Sopron 8, Mersin és Miskolc 7, Landes és Mechelen 6 pont.

Stílusosan vissza a győzelembe

Lélektanilag is fontos diadalt aratott Portlandben a Denver, amely ezzel megszakította három vereségből álló sorozatát, és stabilizálta helyét a nyugati főcsoport negyedik helyén. Nikola Jokićék a meccs nagy részében futottak az eredmény után, a zárónegyed elején 11-gyel is „égtek” (102:91), ám visszakapaszkodtak, és parázs végjátékban, nem is akármilyen forgatókönyvvel győztek: a TrailBlazers nagyágyúja, Damian Lillard 9 másodperccel a vége előtt nagy hárompontost dobott a vezetését (120:118), azonban a Nuggetsnek erre is volt válasza, Jamal Murray utolsó másodpercben behulló triplája megnyerte a meccset. Lillard 9/17-es hármasmutatóval 40 pontig jutott, Jokić (33-10-9) sokadszorra csupán egyetlen assziszta járt az újabb tripla duplától.

NBA, alapszakasz: Miami–LA Clippers 115:110, San Antonio–Houston 118:109, Portland–Denver 120:121.

Nyitókép: Nemanja Nedović lett a Zvezda győzelmének főszereplője (Fotó: Beta)