2024. július 17., szerda

A kameruni második félszázasa

Újabb parádés mérkőzéssel vezette a Philadelphiát a Charlotte elleni diadalra Joel Embiid. A kameruni center a második negyedben táltosodott meg, csak ebben a játékrészben 20 pontot termelt, végül pedig 53 pontot szórt a Hornets gyűrűjébe. Nagy segítségére volt ebben James Harden (19-9-16), aki egy lepattanó híján tripla dupláig jutott, és ipari mennyiségű gólpasszának javát épp Embiidnek osztotta ki.

Ha Embiid nem teljesít ekkorát, valószínűleg Bogdan Bogdanovićtyal kezdtük volna beszámolónkat. A szerb a Chicago ellen folytatta remek dobóteljesítményét, és a hosszabbításos diadalban kimagaslóan a legeredményesebb hazai játékos lett, 6/14-gyel triplázott, mezőnyből 10/22-vel célzott, és összesen 28 pontig számlált.

Az NBA nyugati főcsoportjának élén fokozatosan átrendeződtek az erőviszonyok. Élre állt a hetes győzelmi szériában járó New Orleans (18/8), amely legutóbb derbin verte a Phoenixet a 35 pontos Zion Williamson vezetésével. Stabilan második a sorrendben ötöt nyerő Memphis (17/9), míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokán Nikola Jokić Denvere (16/10) áll a Phoenix (16/11) előtt.

NBA, alapszakasz: New Orleans–Phoenix 117:117, h. u. 129:124, Detroit–LA Lakers 117:124, New York–Sacramento 112:99, Orlando–Toronto 111:99, Philadelphia–Charlotte 131:113, Atlanta–Chicago 110:110, h. u. 123:122, Houston–Milwaukee 97:92. ABA-liga, 10. forduló: Split–Mega 79:75, Cedevita Olimpija–Partizan 77:74. Az élcsoport: Partizan 18, Crvena zvezda (–1) 17, FMP (–1), Budućnost, Cedevita Olimpija (–1) és Zadar 16 pont stb.

Nyitókép: Ha a Phillynek acélosabb lenne a győzelmi mérlege, Embiid MVP-esélyes lenne (Fotó: Beta/AP)