2024. augusztus 1., csütörtök
PÁRIZS 2024 – KOSÁRLABDA

Egy nagy skalp, egy kötelező

Remek napot tudhat maga mögött a szerb kosárlabda a párizsi olimpián, hiszen a férfiak és a nők is értékes győzelmet könyveltek el a csoportkör 2. fordulójában. Előbb a lányok léptek parkettre Kína ellen, amely favoritnak számított, főleg, miután az első körben kikapott a spanyoloktól. A szerbek viszont a Puerto Rico elleni siker után nyugodtabbak lehettek, és ez a magabiztosság meg is látszott a játékukon. A vezetést a második negyed vége felé vették át Yvonne Andersonék (15), akik a harmadik negyed végén 62:50 arányban vezettek, és az utolsó percekre még kényelmesebbé tették a sikert (81:59), így az utolsó forduló Spanyolország elleni találkozója már csak arról dönt, hogy ki lesz a csoportelső.

Késő délután aztán a férfiakra került a rivaldafény, akik viszont kötelezően megoldandó feladat előtt álltak, miután kikaptak az amerikaiaktól. Svetislav Pešić legénysége viszont könnyen megbirkózott a nyomással, sőt szinte az első perctől kezdve egyoldalú mérkőzésen diadalmaskodott. A Sasok már tíz perc után 24:12-re vezettek, a nagyszünetben 52:35 állt a kijelzőn, a térfélcsere után pedig még vaskosabbá hízott az előny, így az alapemberek sokat pihenhettek. Emiatt nem jutott tripla dupláig a gyönyörű passzokat osztogató Nikola Jokić (14-15-9), Filip Petrušev 15 ponttal volt a legeredményesebb.

Nyitókép: Nikola Jokić kis híján tripla dupláig jutott (Fotó: Beta/AP)