2024. október 16., szerda

Izgalmas végjáték után hazai győzelem

Története első győzelmét aratta hazai pályán a Spartacus az I. Adriai Ligában, a szabadkai alakulat az FMP gárdáját verte meg. A hazaiak a mérkőzés egész ideje alatt vezettek, a belgrádiak azonban izgalmassá tették a végjátékot.

Bolton hárompontos dobása indította az összecsapást, majd a lendületesen játszó hazaiak betörésekből, a palánk alól és a hárompontos vonalon túlról is rendre eredményesnek bizonyultak, így az első tíz perc 26:19-es szabadkai előnnyel zárult. A folytatásban tovább tartott a kék-fehér dominancia, és egy perccel a félidő előtt már 20 pontos (52:32) Spartacus-vezetést mutatott az eredményjelző. A harmadik negyedet 75:61-es hazai vezetés mellett zárták a csapatok, a záróetapban azonban a belgrádiak, elsősorban sikeres hárompontosaiknak köszönhetően, fokozatosan faragtak hátrányukból. A Spartacus valamelyest vesztett lendületéből, néhány nem kidolgozott és elhibázott dobás elég volt ahhoz, hogy az FMP mindössze négy pontra (86:82) csökkentse hátrányát. Száz másodperccel a lefújás előtt a szlovén Rebec még szorosabbá tehette volna a mérkőzést, ám hárompontosát leszedték a hazaiak, az ellentámadásból pedig Daniels talált be a vendégkosárba. Rebec még egyet hibázott, amit Medarević használt ki, és nyolc pontra növelte csapata előnyét, majd a finisben újra a fiatal játékos volt eredményes, végérvényesen eldöntve a győztes kilétét. A Spartacusnak ez a második diadala a sorozatban, korábban Novo Mesto városában is nyert Vladimir Jovanović legénysége.

Szabadka: Spartacus–FMP 93:86 (26:19, 29:21, 20:21, 18:25)
Sétaerdei sportcsarnok, 3500 néző, vezette: Nedović (szlovén), Jevtović (szerb), Arsenijević (szerb).
Spartacus: Cerovina 9, Rudan 4, Daniels 15, Momirov 3, Milisavljević, Gordić 2, Miletić 14, Medarević 4, Tejić, Kajami-Keane 14, Nikolić 11, Bolton 17.
FMP: Rebec 17, Šaranović 7, Simović 3, Tasić 6, Tomašević, Gašić, Radosavljević 4, Stojanović 13, Novak 18, Kuzmić 5, Lazarević 13, Barna.

A 4. forduló: Spartacus–FMP 93:86, Cibona–Krka 74:81, Olimpija–Split 76:74, Derby–Partizan 60:80, Crvena zvezda–Igokea 91:68, Zadar–Budućnost 55:91, Mega–Mornar 84:59, Borac–Dubai 74:87. Az élcsoport: Budućnost, Partizan és Mega 8, … Spartacus 6 pont stb.

BOGDAN IS BELEKEZDETT
Először lépett fel az NBA bemelegítő időszakában Bogdan Bogdanović. Az Atlanta klasszis szerb dobója a Philadelphia elleni vereségen a cserepadról szállt be a meccsbe, és 19 percnyi lehetőséget kapott, ami alatt nem teljesített túl acélosan, 3 kétpontost rontott, 8 felemelt triplájából pedig 2 hullott a gyűrűbe. Van ideje azonban ritmusba lendülni, hiszen a Hawksra további két felkészülési meccs vár az éles szezonrajt előtt.

Közben a Milwaukee sztárduója már nagyban villog, Giannis Antetokounmpo 24, Damian Lillard 20 pontot rámolt be a Chicagónak. A Dallasnál Luka Dončić továbbra sem lépett pályára, ezúttal a Los Angeles Clippers elleni meccset hagyta ki, hogy többet pihentethesse sérült bal vádliját.

NBA, előszezon: Indiana–Memphis 116:120, Atlanta–Philadelphia 89:104, Brooklyn–Washington 131:92, Milwaukee–Chicago 111:107, LA Clippers–Dallas 110:96. Eurokupa, 4. forduló, A csoport: Beşiktaş–Ulm 107:74. ABA-liga, 4. forduló: Spartacus–FMP 93:86. Az élcsoport: Budućnost, Partizan és Mega 8, Dubai 7 pont stb.

Nyitókép: Rasir Bolton 17 ponttal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Tóth Tibor felvétele)