2024. október 26., szombat

Indulhat az alapszakasz!

A kosárlabda, azon belül az amerikai elitliga rajongói már tűkön ülhettek az utóbbi néhány hét során, amikor a csapatok az előszezon bemelegítő mérkőzéseit játszották, amelyeken egyre többször bukkantak fel a legnagyobb klasszisok.

Rövidesen azonban véget ér a várakozás, hiszen európai idő szerint keddről szerdára virradó éjszaka a bajnoki címvédő Boston és a New York összecsapásával kezdetét veszi az NBA alapszakasza. Az utolsó előszezon-játéknapon hét mérkőzést játszottak, ezek közül a Chicago és a Cleveland hosszabbításba torkolló, pontzuhatagos mérkőzése volt a legizgalmasabb, amelyen mindkét oldalon a legerősebb kezdőkeretekkel futottak pályára a felek, így ennek a meccsnek a hangulata már meglehetősen hasonlított egy éles találkozóéhoz. A szerb játékosok közül Nikola Jović (11) hasznos epizódszerepet játszott a Miami memphisi győzelme során, míg Tristan Vukčević néhány percet kapott a Washington New York elleni sikerén, de nem szerzett pontot.

Az Euroliga péntek esti rangadóján az éllovas Crvena zvezda a Barcelonát látta vendégül. A késhegyre menő találkozón a házigazda 9 ponttal is vezetett a harmadik negyed vége felé (65:56), de végül hosszabbításba torkollott a meccs, amelynek végén a vendégek ünnepeltek a kiváló hatékonysággal (10/13 mezőnyből) 26 pontot szóró, a nyáron a Partizantól érkező Kevin Punter vezérletével. A Zvezda soraiban a 23-ig számláló Yago volt a legeredményesebb.

NBA, előszezon: Orlando–Philadelphia 114:99, Washington–New York 118:117, Brooklyn–Toronto 112:116, Chicago–Cleveland 130:130, h. u. 139:137, Memphis–Miami 109:114, Portland–Utah 124:86, Golden State–LA Lakers 132:74. Euroliga, 4. forduló: Monaco–Bologna 101:85, Efes–Olimpiakosz 91:89, Crvena zvezda–Barcelona 84:84, h. u. 94:98, Asvel–Baskonia 76:69. Az élcsoport: Crvena zvezda, Barcelona, Monaco, Žalgiris és Fenerbahçe 6 pont stb. ABA-liga, 5. forduló: Igokea–Olimpija 91:78, FMP–Cibona 89:84, Mornar–Borac 87:87, h. u. 90:98, Split–Mega 90:80. Az élcsoport: Mega 9, Budućnost (–1), Partizan (–1), FMP és Igokea 8 pont stb.