2024. október 8., kedd
BIRKÓZÁS – KOROSZTÁLYOS BALKÁN-BAJNOKSÁGOK

Szerbiai éremeső Szkopjéban

A múlt héten az északmacedón fővárosban rendezték meg a korosztályos Balkán-bajnokságokat. Az U15-ös, U17-es és U20-as megmérettetésre 11 ország küldte el a versenyzőit, Szerbiát pedig nem kevesebb, mint 49 birkózó képviselte – nem is akárhogyan, hiszen a népes csapat összesen 29 érmet (15 aranyat, 7-7 ezüstöt és bronzot) és 3 serleget nyert! Csapatban a junior lányok végeztek az első helyen 145 ponttal a 120 pontos Bulgária és a 107 pontos Észak-Macedónia előtt, ebben a korosztályban a fiúk 105 ponttal a másodikak lettek Bulgária mögött (212) és Görögország (101) előtt, a pionírok pedig a dobogó harmadik fokára állhattak fel (141) Görögország (170) és Bulgária (155) mögött. Az aranyesőt a junior lányoknál Milica Sekulović (55 kg), Jana Petrović (57 kg), Maša Perović (65 kg), Emilija Jakovljević (68 kg) és a magyarkanizsai Újhelyi Evelin (72 kg) biztosította, Jovana Radivojević (62 kg) „csak” ezüstérmes lett. A fiúknál is szép eredmények születtek ebben a korosztályban, hiszen például Molnár Dávid (Potisje, 97 kg) aranyat, Pócs Noé (Hercules, 67 kg) bronzot nyert.

A megmérettetésen kimagasló eredményeket értek el a Tisza menti versenyzők, hiszen a Zenta színeiben Berkec Gabriella (56 kg), Pék Tamás (38 kg) és Fodor Martin (68 kg) nyert aranyérmet az U15-ös korosztályban, Mihajlo Mitrović (55 kg) pedig a serdülőknél lett első. A Hercules színeiben a már említett Pócs mellett Szőregi Kata (U15, 54 kg) nyert ezüstöt. A Potisje versenyzői közül Evelinen kívül öccse, Balázs (65 kg) – Dobi Krisztiánnal (55 kg) együtt – ezüstérmes lett, Győri Iringó (U17, 73 kg) bajnoki címet szerzett, Habi Orsolya (U17, 61 kg) ezüstöt, Kovács Krisztián (U17, 85 kg) bronzot érdemelt ki.

Meg kell említeni, hogy a klubjaik költségein elutazott fiatalok közül tizenketten a Vajdasági Birkózóakadémián pallérozódnak, a szakmai stábban pedig az akadémiáról Péteri András, Frísz Krisztián és Újhelyi Sándor segédkezett.