2024. július 19., péntek
MAGYAR LABDARÚGÁS

Bajnokot avatott a Honvéd!

Pénteken este a kiesés elől menekülő Honvéd Kerezsi második félidőben lőtt találatával hazai pályán legyőzte a táblázaton második helyen álló Kecskemétet. Ezzel a kispestiek elléptek a kiesőhelyekről, de ami ennél fontosabb, eldőlt, hogy a vendégek újabb pontvesztésük miatt már matematikailag sem tudják utolérni a Ferencvárost. Így rendhagyó módon a zöld-fehérek már fordulóbeli pályára lépésük előtt elkezdhették ünnepelni a 34., sorozatban pedig ötödik bajnoki címüket. Szombat este a már bajnok Ferencváros gól nélküli félidőt követően a második játékrész elején negyedóra alatt három találatot szerezve végül magabiztos győzelmet aratott a Kisvárda felett. A várdaiak a találkozó előtt még nagyban fogadkoztak, hogy elrontják a fővárosiak ünneplését, ám a pályán nem sokat tettek ennek érdekében. A bajnokcsapat szurkolótáborának öröme viszont teljes lehetett, hiszen a fiatal Pászka megszerezte első élvonalbeli gólját, és Lisztes, az új közönségkedvenc is eredményes tudott lenni.

Jelenet a Ferencváros–Kisvárda találkozóról (Fotó: MTI)

A másik két szombati találkozó csalódást okozott a labdarúgás szerelmeseinek. Az Újpest–Vasas mérkőzésen a lilák, bár mezőnyfölényben játszottak, mégsem szögezték kapujához a sereghajtó vendégcsapatot. Ráadásul az angyalföldiek az első komolyabb ellentámadásukból Holendernek köszönhetően megszerezték a vezetést. Örömük csak néhány percig tartott, Antzoulas ugyanis gyorsan kiegyenlített. A mérkőzés a szünetet követően ellaposodott, és az újpestiek csak a hajrában indítottak rohamokat a gólszerzés reményében, de kései igyekezetük nem járt sikerrel.

A Paks–Debrecen éremcsatától is többet várt a publikum. Az első félidőben szinte felborult a pálya a tolnaiak javára, ám fölényüket Bödéék nem tudták gólra váltani. A folytatásban a Loki már komolyabb ellenállást tanúsított, sőt helyenként kontrákkal veszélyeztette a hazai kaput, de az eredmény ekkor sem változott. Bár a találkozó nem volt magas színvonalú, a megszerzett egy-egy ponttal a csapatok nem lehetnek elégedetlenek, hiszen csökkentették hátrányukat a második helyezett Kecskeméttel szemben.

Remek hetet zárt a Zalaegerszeg, amely szerdán a Budafok legyőzésével elhódította a Magyar Kupát, vasárnap pedig a bajnokságban a Puskás Akadémiát is két vállra fektette, ezzel nagy lépést tett az élvonalbeli tagság bebiztosítására.

A 30. forduló: Honvéd–Kecskemét 1:0 (Kerezsi 55.), Újpest–Vasas 1:1 (Antzoulas 42., illetve Holender 37.), Paks–Debrecen 0:0, Ferencváros–Kisvárda 3:0 (Pászka 49., Lisztes 53., S. Mmaee 63.), Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 2:1 (Ikoba 13., Klusz 45+1., illetve Colley 27.).