TISZA MENTI LIGA

Könnyű győzelemmel zárt az éllovas moholi Bácska

Bebiztosította második helyét a Tornyos – Kiegyenlített küzdelem Oroszlámoson

Mohol: Bácska–Graničar 3:0 (1:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövők: Stefanović a 20. és az 50. és Ferenc az 58. percben.

Bácska: Đukić, Kuburić (Jeremić), Šević (Ferenc), Vlajković, Krizsán M., Parabućski, Krizsán P., Vrbaški, Stefanović, Cvitkó (Crnojlović), Cifrić.

Graničar: Todorović, Ilić, Uverić, Dražić, Bajić, Jovanov, Sadović, Begeši, Popović, Božanin.

A gyálai vendégek 10 játékossal érkeztek, és védekezésre rendezkedtek be, kisebb-nagyobb sikerrel. Az éllovas vendéglátó csak annyit adott ki magából, amennyi a biztos győzelemhez kellett. A 20. percben Vrbaški gurított a lesvonalra, Stefanović lekezelte a labdát, és megszerezte a moholiak vezető gólját. A 39. percben Krizsán Péter lőtt fordulásból 16 méterről, a vendégek kapusa hárított. A szünet után a vendégek elfáradtak, a moholiak pedig egyre többször tudták átjátszani a gyálai védelmet. Az 50. percben Jeremić jobb oldali beadása után Vrbaški átlépte a labdát, az érkező Stefanović pedig belőtte a moholiak második gólját. Az 55. percben Jeremić beadása és Stefanović fejese után Todorović védett, a kipattanót közelről Vrbaški lőtte kapura de a gyálai kapus ezt is védte. Három perccel később remekbe szabott moholi támadás és újabb gól következett: Stefanović passzolt a leshatárra, Ferenc pedig a kimozduló Todorovićot átemelve küldte a labdát az üres kapuba. A következő támadásnál Krizsán Miodrag végzett el szabadrúgást mintegy 30 méterről, és a felső kapufát találta telibe. Mladen Simendić tanítványai az őszi idényt kiegyensúlyozott teljesítménnyel a táblázat élén fejezték be.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Tornyos 0:3 (0:2)

Ókeresztúri pálya, 30 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Kaszás a 26., Karácsonyi a 31. és Rusák az 55. percben.

Jedinstvo: Rice, Đerić, Jovanov, B. Brzak, Holló, Živkov, Kalmár P., Milanov, Rankov, Krišanov (Kalmár L.), Dabevski.

Tornyos: Gubik, Nagy No., Szőke (Kovács), Homolya G., Tóth Bagi, Kaszás, Karácsonyi, Kokrehel, Rusák, Homolya Mi., Homolya Ma. (Deák).

Az éllovas moholiak legnagyobb riválisának számító tornyosi gárda újabb fölényes idegenbeli sikert aratott, amivel Gubik Tibor együttese megerősítette második helyét a táblázaton. A fiatal bácskai csapat Kaszás Kristóf góljával szerzett vezetést az első félidő derekán, majd fél óra játékot követően a tornyosiak házi gólkirálya, Karácsonyi Zsolt duplázta meg a piros-fehérek előnyét. A folytatásban továbbra is a vendégek játszottak fölényben, több helyzetet alakítottak ki, a durvaságoktól sem visszariadó ókeresztúriak számára pedig a kegyelemdöfést Rusák Áron adta meg, a mindössze 16 éves tehetség ugyanis az 55. percben harmadszor is Rice hálójába juttatta a játékszert, kialakítva ezzel a 0:3-as végeredményt.

Padé: Tisza–Šampion 1:2 (0:1)

Padéi pálya, 20 néző, vezette: Gajin (Nagykikinda). Góllövők: Nenadov az 51., ill. Malagurski a 23. és Krajnović a 90. percben.

Tisza: Radić, Sili, Mojsin, Radanov, Maletin, Jenei, Lengyel G., Zombori (Ignjin), Nenadov, Kocsis (Bús), Fodor.

Šampion: Csóti, Sa. Stojičić, Virág, Malagurski, Tóth, Milunović, Sl. Stojičić, Móra (Süli), Krajnović, Csanádi, Bíró.

A padéi találkozót a vendégek kezdték aktívabban, a zöld mezesek a mérkőzés elején több veszélyes akciót is vezettek, majd a félidő derekán előnyhöz is jutottak, amikor 25 méteres szabadrúgásból Malagurski lőtt a bal felső sarokba. Nyolc perc múlva hasonló jelenet játszódott le a túloldalon is, Maletin szabadrúgásánál azonban a felső léc az oromiakkal volt, a játékszer ugyanis a keresztlécről nem a gólvonalon túlra, hanem az elé pattant, majd a vendégvédelem, ha nehezen is, de tisztázni tudott. A 35. percben a tapasztalt Sili Róbert buktatta a gólhelyzetben kiugró Bírót, amiért a padéiak középhátvédje csak sárga lapot kapott. A második játékrész jól indult a hazai együttes számára, Bús bal oldali beívelése után Nenadov bújt ki a védők közül, és közelről a kapuba fejelt. A folytatásban mindkét oldalon akadt néhány ígéretes lehetőség, az utolsó öt perc viszont már egyértelműen az oromi csapaté volt: a 87. percben Bíró ajtó-ablak helyzetben a kapusba lőtte a labdát, majd három perc múlva egy gyors kontra végén Csanádi lövése a fiatal padéi kapusról Krajnović elé pattant, ő pedig öt méterről a léc alá bombázott.

Oroszlámos: Slavija–AFK 2:3 (0:1)

Slavija-pálya, 50 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Slavković a 61. és Huszák I. a 74., ill. Világos a 18. és Laták Á. a 65. és a 70. percben.

Slavija: J. Arsenov, Remete, Mijatov (Kószó), Kijac, Bjelobaba (Cselédes), Erić, Maluckov, Slavković, Huszák I., M. Elezović (S. Arsenov), Huszák J.

AFK: Janković, Horváth, Vujić, Kiss, Laták A., Világos, Bikicki (Stepančev), Peko, Laták Á., Péter, Pozsár.

Az izgalmas, kiegyenlített küzdelmet hozó találkozón a vendégek egy hajszállal jobbnak bizonyultak, és megérdemelten zsebelték be a három pontot. Az adaiak egy kapu előtti kavarodásból és hazai védők hibájából korán, már a 18. percben vezetéshez jutottak. Az első félidő a továbbiakban eseménytelenül telt, az egyenlítésre egészen a 61. percig kellett várni, Slavković távoli lövésével szemben Janković tehetetlen volt. A meccs embere egyértelműen Laták Ádám volt, aki öt perc alatt két gólt is szerzett, és gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. Huszák István a hajrában betalált még, de ez már csak a szépítéshez volt elegendő.

Magyarkanizsa: Potisje–Hajduk 3:0 (0:9)

Népkerti pálya, 25 néző, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Góllövők: Apró az 59., Ugri a 65. és Muhi a 72. percben (11-esből).

Potisje: Bohata, Kiss, Domonkos, Barjaktarović, Muhi, Balgó, Ugri (Nagy K.), Konc (Csehák), Papdancsó, Apró, Nagy O.

Hajduk: Panić, Brkljač (D. Radaković), Bodroža, Horváth A., Mendebaba, Nikolin, Elezović, Onjin (Knežević), Lazić, R. Radaković, Horváth M.

A vendégek az első játékrész során még jól játszottak, fel tudták venni a hazaiak ritmusát, a második játékrészre azonban elfáradtak, így a magyarkanizsaiak magabiztos győzelmet arattak. Az első gól Apró Levente távoli kísérlete után született, a másodikat Ugri Csaba szerezte egyéni akcióját követően, míg a mérkőzést Muhi Csaba értékesített büntetője zárta.

Martonos: Jedistvo–Horgos 1911 1:5 (1:1)

Jedinstvo-pálya, 30 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Kószó a 9., ill. Bohata G. a 23, Aladžić az 51., Dobó az 58. és a 75. és Ivančić a 83. percben.

Jedinstvo: Danics, Bajusz, Jablonszki, Kószó, Bite, Sáfrány, Jakovljev, Radulov, B. Ateljević (M. Ateljević), Momirov, Kolompár.

Horgos 1911: Bende, Bohata G., Szabó, Radics, Bohata E., Veselinov, Makra (Aladžić), Fodor, Bate (Ivančić), Dobó, Kolompár.

A hazaiak a 9. percben ugyan megszerezték a vezetést, a folytatásban azonban többnyire tehetetlenül álltak a horgosi akciókkal szemben. A vendégek mindvégig diktálták az iramot, a 23. percben egyenlítettek. A második játékrészben csak a gólarány volt kérdéses, a vendéggyőzelemhez kétség sem férhetett.

A 15. forduló: Tromeđa–Jadran 0:4, Jedinstvo (M)–Horgos 1911 1:5, Bácska (M)–Graničar 3:0, Slavija–AFK 2:3, Tisza–Šampion 1:2, Potisje–Hajduk 3:0, Jedinstvo (Ó)–Tronyos 0:3. A Csóka szabad volt.