2024. július 20., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Minden sorozat véget ér!

Nem a színvonala miatt marad emlékezetes a Ferencváros–Honvéd találkozó első félideje, sokkal inkább a sok sérülés és ápolás miatt, aminek következtében a játékvezető magyar viszonylatban szokatlan módon kilenc perccel hosszabbította meg a játékrészt. A kispestiek jobbára védekezéssel voltak elfoglalva, és majdnem egy félidőn át tartani tudták magukat, ám végül Ryan Mmaee lövésével kevéssel a szünet előtt vezetést szerzett a címvédő. A sérüléshullám a második félidőben is folytatódott, így nehezen alakult ki folyamatos játék. A mérkőzést a zöld-fehérek irányították, ám a számukra megnyugtató második találat csak a 71. percben született meg. Marquinhos gólját követően Kwabena döntötte el a három pont sorsát. Győzelmével a listavezető véget vetett az öt bajnoki óta tartó nyeretlenségi sorozatának.

A Paks hat zsinórban megnyert bajnokit követően szenvedett vereséget, ám így is harmadik maradt a táblázaton. Ehhez az is kellett, hogy a Debrecen, bár a kilencven perc nagy részében jobban játszott, végül mégis vereséget szenvedett a Puskás Akadémiától.

A duplázni tudó Novothnynak köszönhetően a Vasas megfordította és megnyerte a Mezőkövesd elleni találkozót. Az angyalföldiek bajnokin legutóbb még tavaly novemberben ízlelték meg a győzelem ízét. Kérdés, hogy a siker nem jött-e későn, hiszen már csak hat forduló áll rendelkezésükre, hogy ledolgozzák tetemes hátrányukat…

A 27. forduló: Debrecen–Puskás Akadémia 0:1 (Zahedi 93.), Kecskemét–Zalaegerszeg 3:0 (Horváth 20., Szabó 24., Tóth 71.), Mezőkövesd–Vasas 1:4 (Babunszki 11., illetve Novothny 39. és 41., Holender 70., Otigba 88.), Ferencváros–Honvéd 3:0 (R. Mmaee 42., Marquinhos 71., Kwabena 87.), Kisvárda–Fehérvár 0:0, Újpest–Paks 3:2 (Gouré 7., Mörschel 45+4., Antonov 84., illetve Varga 32. és 52.).