2024. július 20., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Kiszenvedett győzelem

Bár ígéretesen kezdődött, gyorsan ellaposodott a Vasas–Ferencváros találkozó. Komoly izgalomra mintegy fél órát kellett várni, amikor egy szögletet követően Sigér kezére pattant a labda, és a visszajátszások alapján büntetőhöz kellett volna jutnia az angyalföldi csapatnak, ám a videóelemzést követően a játékvezető sípja néma maradt. A második félidő nagy részében a Vasas játszott fölényben, ám a csereként beállt Lisztesnek köszönhetően a Fradi szerzett vezetést. Mivel ezt követően újabb gól nem született, ez elégnek is bizonyult a három ponthoz.

A Vasas csak helyzetekig jutott a Ferencváros kapuja előtt (Fotó: MTI)

A Kecskemét Székesfehérváron sem zavartatta magát, és a tőle megszokott ötletes támadójátéka ezúttal is eredménnyel párosult. Egy remek támadást követően Nagy juttatta előnyhöz csapatát, majd mielőtt még a Fehérvár játékosai magukhoz térhettek volna, Horváth is betalált a hazai kapuba. A második félidő is a vendégek fölényét hozta, a hazai közönség pedig gyakori füttyszóval juttatta kifejezésre nemtetszését. Az utolsó percekben Kodro ugyan nagy nehezen szépíteni tudott, ám ez semmire sem volt elegendő.

Túlzás lenne azt mondani, hogy a kapuk állandó veszély alatt lettek volna a Honvéd–Újpest kiesési rangadón. Úgy is mondhatnánk, hogy a mérkőzés hűen tükrözte azt, miért vannak a kispestiek kiesőhelyen, hiszen ilyen fontos meccsen egy kiesés elől menekülő csapatnak sokkal többet kellett volna mutatnia az egyetlen, kaput eltaláló lövésnél. Megjegyzendő, a lilák sem a gördülékeny támadójátékkal tűntek ki péntek este. Mégis egy fokkal veszélyesebbek és célratörőbbek voltak ellenfelüknél, ami az eredményben is megmutatkozott, hiszen az utolsó percekben Gouré találatával megnyerték a mérkőzést.

Vasárnap délután a duplázni tudó Varga vezetésével a Paks könnyed győzelmet aratott az egyre mélyebb gödörbe kerülő Kisvárda felett.

A 28. forduló: Honvéd–Újpest 0:1 (Gouré 89.), Fehérvár–Kecskemét 1:2 (Kodro 93., illetve Nagy 33., Horváth 40.), Vasas–Ferencváros 0:1 (Lisztes 79.), Paks–Kisvárda 2:0 (Varga 43. és 77.), Akadémia–Mezőkövesd 2:1 (Gruber 20., Puljić 45+1., illetve Babunski 58.).