2024. július 22., hétfő
NB I.

Mérsékelt játékkal is lehet nyerni!

Ha nem is szemet gyönyörködtető teljesítménnyel, de hozta a kötelezőt, és nyerni tudott a Ferencváros a kiesőhelyen álló Gyirmót otthonában. Az első perctől kezdve nyomasztó volt a zöld-fehérek fölénye, a hazai csapat jobbára a védekezéssel foglalkozott, a szünetig mindössze egyetlen alkalommal lőtt kapura. A Fradi játékosai természetesen többet próbálkoztak, ám igazán nagy helyzetet az első félidőben nem tudtak kialakítani. Kissé komikusnak hatott, amikor egy szögletet követően Blažićot kétszer is saját csapattársa lövése találta el, előbb Nguen életerős lökete találta fejen, majd az attól a földre kerülő játékost még Zachariassen is eltalálta. A második játékrész elején aztán Uzuni betalált a kapuba, így előnybe került a címvédő. A Ferencváros játéka ettől nem lett felszabadultabb, továbbra is körülményes támadásokat vezettek, a győri csapat idővel felbátorodott, és főleg Lencse becserélését követően veszélyes támadásokat vezetett a vendégkapura. A hazaiak lelkesedésének a hajrában Nguen gólja vetett véget.

A forduló nyitótalálkozóján nyerni tudott a Fehérvár. Szabics csapata a Paksot látta vendégül, és Dárdaiék mezőnyfölénye már az első negyedóra végén góllá érett. A paksiak a szünetben hadrendet váltottak, s ennek következtében Ádám ki is egyenlített, majd rövidesen duplázni tudott, a dolog szépséghibája, hogy második találatát a játékvezető videóelemzés után les címén érvénytelenítette. Ennek ellenére úgy tűnt, hogy a vendégek egy ponttal térhetnek haza, ám az utolsó percekben az addig igencsak halovány Kodro villant egyet, és megnyerte a találkozót a hazai csapatnak.

Változatos mérkőzést játszott a Mezőkövesd és az Újpest. A kövesdiek kezdtek jobban, Jurina fejesével meg is szerezték a vezetést, ám nem sokkal később a lilák Kocsis segítségével kiegyenlítettek. A második játékrészben mindkét csapat támadólag lépett fel, egy szerencsés találattal ismét Farkasék kerültek előnybe, ám az utolsó húsz percre az újpestiek szinte teljesen kapujuk elé szorították a Mezőkövesdet. A fővárosi nyomásnak meg is lett az eredménye, Bjelos a hajrában kiegyenlített, sőt a játékvezetői ráadásban Tallo büntetőt is rúghatott, azt viszont a kövesdi kapus hárítani tudta, így végül pontosztozkodással ért véget a találkozó.

Ugyancsak döntetlennel végződött az MTK–Debrecen bajnoki. A gyenge színvonalú összecsapáson inkább a küzdelem dominált, s a szurkolók legnagyobb bánatára a kedvenceik bebizonyították, joggal találhatják őket a táblázat utolsó harmadában.

A 11. forduló: Fehérvár–Paks 2:1 (Petrjak 15., Kodro 84., illetve Ádám 68.), Mezőkövesd–Újpest 2:2 (Jurina 18., Kutrumbisz 65. (öngól), illetve Kocsis 26. (öngól), Bjelos 82.) MTK–Debrecen 1:1 (Miovszki 12., illetve Ferenczi 64), Gyirmót–Ferencváros 0:2 (Uzuni 47., Nguen 85.), Kisvárda–Zalaegerszeg 5:0 (Navratil 19., 33., Camaj 73., 82., 86.).