2024. július 24., szerda
NŐI BL

Szépen búcsúztak a Kék Galambok

A női BL tizenhatoddöntőjének wolfsburgi visszavágóját bátran és jól kezdte a Spartacus együttese, az esélytelenek nyugalmával pályára lépő szabadkaiak előtt az első félidőben több nagy helyzet is adódott, a kék-fehérek csatárai azonban nem tudtak élni a lehetőségekkel. A folytatásban a német bajnok fokozta a nyomást, a wolfsburgiak azonban csak a 66. percben tudták feltörni a Spartacus védelmét, majd hét perc múlva egy kapusról kipattanó labdából bebiztosították győzelmüket. A hajrában Milica Kostić, a vajdaságiak kapusa kétszer is kivédte Goesslingbüntetőjét (a játékvezető megismételtette a tizenegyest), így a Kék Galambok egy vállalható, 2:0-s vereséggel búcsúztak a nemzetközi porondtól.

Érdekesebb eredmények: Wolfsburg–Spartacus 2:0 (összesítésben 7:0), Slavia (P)–Fiorentina 0:1 (2:3), LSK–Minszk 0:1 (1:2), Lyon–Juventus 3:0 (6:2), Chelsea–Benfica 3:0 (8:0), Manchester City–Göteborg 3:0 (5:1), Bayern–Ajax 3:0 (6:1), Barcelona–PSV 4:1 (8:2), Atlético–Servette 5:0 (9:2), Glasgow–Sparta (P) 0:1 (1:3).