2024. július 26., péntek

Sterling-mesterhármas, City-ötös

A Pool nem bírt a Burnley-vel – Nagy pofonba szaladt bele a Chelsea
Sterling háromszor ünnepelhetett (Fotó: Beta/AP)

Kiütéses, 5:0-s győzelemmel biztosította be bajnoki ezüstérmét a Premier League-ben a Manchester City csapata, amely a tabella hátsó régióiban tanyázó Brighton otthonában ötöt vágott, és egyet sem kapott. A fő gólgyáros Sterling volt, aki a 21. percben húszról lőtte ki a jobb alsót. A pihenő előtt Gabriel Jesús duplázta meg a vendégek előnyét, Rodri fejelt le egy szögletet, amibe a brazilnak csak bele kellett pöckölnie. A térfélcsere után gyorsan eldőlt a találkozó, előbb Sterling bólintotta be Mahrez tökéletes beadását, majd Bruno Silva kotorta be a labdát a Brighton bizonytalan védelme közepette. A végeredményt és saját tökéletes napját Sterling a 81. percben tette teljessé, amikor pazar szóló után közvetlen közelről, már estében fejelte el a labdát Ryan kapus mellett.

A Chelsea meglepően sima, 3:0-s vereségbe szaladt bele a Sheffield otthonában, amivel veszélybe kerülhet a dobogós helyezése.

Angol bajnokság, a 35. forduló: Norwich–West Ham 0:4, Watford–Newcastle 2:1, Liverpool–Burnley 1:1, Sheffield–Chelsea 3:0, Brighton–Manchester City 0:5, Wolverhampton–Everton 3:0.

21

A következő fordulóban (július 14., 15., 16., 17.): Chelsea–Norwich, Burnley–Wolverhampton, Newcastle–Tottenham, Arsenal–Liverpool, Leicester–Sheffield, Everton–Aston Villa, Crystal Palace–Manchester United, Southampton–Brighton, West Ham–Watford.

Pirossal is sikerült

Az 1:0-s végeredmények gyakran sejtetnek eseménytelen mérkőzéseket, de nem ez volt a helyzet az Atlético minimális arányú diadalán a Betis felett. A bajnoki dobogóért küzdő piros-fehérektől a VAR két gólt is elvett az első félidőben, előbb Correa kezezéséért, majd Morata lesállásáért. A második félidő derekán aztán úgy tűnt, nagyon rosszul is kijöhet a meccsből a Simeone-legénység, amikor Hermoso közvetlen pirossal kiállíttatta magát a házigazda csapatából. Az Atléti azonban emberhátrányban is a győzelemre hajtott, aminek negyedórával a lefújás előtt meg is lett az eredménye: Carrasco egy szabadrúgásból tökéletesen rajzolta a labdát Diego Costa fejére, aki életerősen bólintott a hálóba.

A Barcelona Vidal korai góljával ünnepelt a Valladolid otthonában, amivel továbbra is ragad a ma pályára lépő Real Madridra.

Spanyol bajnokság, a 36. forduló: Osasuna–Celta 2:1, Valladolid–Barcelona 0:1, Atlético–Betis 1:0, Espanyol–Eibar 0:2.

24

A következő fordulóba (július 14., 15., 16.): Real Madrid–Villarreal, Getafe–Atlético, Betis–Alavés, Valencia–Espanyol, Eibar–Valladolid, Sociedad–Sevilla, Athletic–Leganés, Mallorca–Granada, Barcelona–Osasuna, Celta–Levante.

Ronaldóék nem bírtak el az Atalantával (Fotó: Beta/AP)

Döntetlen Torinóban

A Juventus otthonában ért véget az Atalanta szárnyalása a Serie A-ban, miután izgalmas összecsapáson 2:2-es döntetlent játszottak a felek. Az első félidőben Zapata negyedórányi játék után szerezte meg a vezetést szép akció végén. Cristiano Ronaldo az 55. percben kezezésért megítélt tizenegyesből egalizált, ám az Atalanta nem adta fel, és a 80. minutumban Malinovsky révén már ismét vezetett. A Zebrákra azonban a hajrában ismét rámosolygott a szerencse, Muriel szerencsétlen kezezéséért a második büntetőt Ronaldo újra értékesítette, az Atalanta kilenc győzelem után először nem szerezte meg a három pontot.

Hatalmasat és valószínűleg végzeteset botlott a még bajnoki címben is reménykedő Lazio, amely otthon kapott ki a Sassuolótól, így tovább távolodott az éllovas Juventustól.

Olasz bajnokság, a 32. forduló: Lazio–Sassuolo 1:2, Brescia–Roma 0:3, Juventus–Atalanta 2:2.