2024. szeptember 11., szerda

Robredo a fordulathős

Tommy Robredo párizsi bravúrja érdemelte ki az ATP választásában az év legnagyobb fordulata címet. A spanyol veterán ugyanis a Roland Garros 2–4. fordulójában zsinórban három meccset mentett 0:2-es hátrányból Igor Sijsling, Gael Monfils és Nicolas Almagro ellen, amire a Grand Slam-tornák történetében 1927 óta nem volt példa. Akkor Wimbledonban a francia Henri Cochet művelt ezzel egyenlőt. A második helyre Novak Đoković került, aki a római negyeddöntőben 6:2, 5:3-as vezetésről veszített Tomáš Berdych ellen, harmadik helyezett az Australian Open negyeddöntője, ahol David Ferrer fordított 0:2-ről Almagro ellen, miközben a spanyol háromszor is adogatott a meccsért. Nenad Zimonjić is a listára került azzal a párosban aratott győzelemmel, amikor a monrte-carlói döntőben Julian Benneteauval az oldalán hét meccslabdát mentett az amerikai Bryan fivérek ellen. Érdekes, hogy az első tízben nem volt helye a wimbledoni döntőnek, ahol Đoković mindhárom játszmában breakelőnyben volt Andy Murray-vel szemben, de 3:0-ra veszített.

A 19 éves nagykikindai Peđa Krstin döntőt játszott Sarm es-Sejkben. Krstin ezzel 10 új ranglistapontot szerzet, és jövő hétfőn a pályafutása legjobbját jelentő 385. hely táján lesz a ranglistán. Krstin, aki a héten is nevezett az egyiptomi tornára, amelynek hajrájában két szoros csatát vívott, jövő év május 5-éig csak 2 pontot véd.

SARM ES-SEJK. – A futures torna elődöntőjében: Krstin–Burzi 6:4, 5:7, 6:4, döntő: Safwat–Krstin 6:4, 7:6.