Két diadal Kínában

Novak Đoković Sanghajban, Jelena Janković Hongkongban vehette át a serleget

A szerbiai tenisz sikeres hetet zárt, hisz a legmagasabb szinten újabb két titulus a mérleg. Novak Đoković Sanghajban, Jelena Janković pedig Hongkongban diadalmaskodott, ami Novaknak az 57., Jelenának pedig a 15. trófeája.

A szerbiai tenisz sikeres hete (Fotó: Beta/AP)

Đoković kiváló teljesítménnyel zárta a kínai portyát, hisz az 1000-es rangú torna elődöntőjében leiskolázta a ranglistán második skót Andy Murray-t, tegnap pedig a döntőben 78 perc alatt, négy break segítségével múlta felül Jo-Wilfried Tsongát. Murray ellen így 20:9-re, Tsongával szemben pedig 14:6-ra vezet. Đokovićnak ez volt az 57. tornagyőzelme, vagyis csak egyre közelítette meg a nyílt korszak öröklistájának 10. helyén álló román Ilie Năstasét, és a 25. diadala az 1000-es rangú tornákon, amivel második a 27 győzelmet jegyzett Rafael Nadal mögött. Năstasét már a két hét múlva esedékes párizsi tornán befoghatja, az összgyőzelmek száma szerint pedig a francia fővárosban feltörhet a 13. helyre, hisz csak két találkozó megnyerésére áll az amerikai Brian Gottfried mögött.

A hongkongi női tornát Jelena bravúrosan fejezte be, hisz a negyeddöntőben könnyen nyert Daria Gavrilova ellen, az elődöntőben Venus Williams felett diadalmaskodott, tegnap pedig játszmahátrányból fordított a német Angelique Kerber ellen. Jelena e sikerrel feltör a ranglista 21. helyére, Kerber számára pedig még nem szavatolt a szingapúri mestertorna.

Tiencsinben a lengyel Agnieszka Radwanska nyert, ami 16. titulusa, és ami révén biztosította helyét az évzáró szingapúri mestertornán. A lengyel a serlegmeccsen az először döntős montenegrói Danka Kovinićot győzte le, aki előző nap a szerbiai Bojana Jovanovskit ejtette ki.

Linzben Aleksandra Krunić a negyeddöntőig jutott, Anasztaszija Pavljucsenkova ellen már elfogyott a varázslat.

E héten Viktor Troicki Moszkvában játszik, és a 2. fordulóban vagy az orosz Gabasvilivel, vagy a török Ilkellel kezd. Ugyanott Dušan Lajović a tábláért ma a német Tobias Kamkével csatázhat, míg Peđa Krstin a selejtező 2. fordulójában búcsúzott. Stockholmban Filip Krajinović két meccset nyert a selejtezőben, és ma a tábláért a svéd Miloš Sekulićtyal, a ranglista 1068. helyezettjével mérkőzik. A svéd fővárosban Fucsovics Márton is egy meccsre jár a táblához, mai ellenfele pedig a német Mischa Zverev. A moszkvai női tornán Krunić a nyitókörben az ukrán Leszija Curenkóval játszik, akitől már háromszor kikapott, Luxembourgban, ahol Ivana Jorović a selejtező 1. körében veszített, Ana Ivanović a brit Heather Watsonnal, Jelena Janković pedig a helybeli Mandy Minellával rajtol.

SANGHAJ. – A férfitorna negyeddöntőjében: Murray–Berdych 6:1, 6:3, elődöntő: Đoković–Murray 6:1, 6:3, Tsonga–Nadal 6:4, 0:6, 7:5, döntő: Đoković–Tsonga 6:2, 6:4.

HONGKONG. – A női torna negyeddöntőjében: Janković–Gavrilova 6:1, 6:1, V. Williams–Cornet 6:1, 6:1, elődöntő: Janković–V. Williams 6:4, 7:5, Kerber–Stosur 6:2, 6:2, döntő: Janković–Kerber 3:6, 7:6, 6:1.

LINZ. – A női torna negyeddöntőjében: Pavljucsenkova–Krunić 6:3, 6:3, Flipkens–Allertova 6:3, 6:4, Larsson–Brengle 7:5, 7:6, Friedsam–Gaszparjan 6:3, 6:4, elődöntő: Pavljucsenkova–Flipkens 6:3, 3:6, 6:2, Friedsam–Larsson 6:3, 4:6, 7:5, döntő: Pavljucsenkova–Friedsam 6:3, 6:4.

TIENCSIN. – A női torna elődöntőjében: Kovinić–Jovanovski 6:4, 6:7, 6:2, A. Radwanska–Ka. Plíšková 6:3, 6:1, döntő: A. Radwanska–Kovinić 6:1, 6:2.

MOSZKVA. – A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Lajović–Perfilov 6:3, 6:0, Krstin–Szurcsenko 6:0, 6:2, 2. forduló: Lajović–Turszunov 6:3, 6:4, Vaszilenko–Krstin 6:3, 6:2.

STOCKHOLM. – A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Krajinović–Veger 7:6, 6:3, Fucsovics–Eriksson 6:4, 6:4, 2. forduló: Krajinović–Söderlund 6:3, 6:0, Fucsovics–Horansky 6:2, 6:0.

LUXEMBOURG. – A női torna selejtezőjének 1. fordulójában: Dodin–Jorović 6:1, 7:6.

HERAKLION. – A futures elődöntőjében: M. Janković–Brinkman 6:2, 6:1, döntő: Glasspool–M. Janković 6:4, 6:3.

SANTA MARGHERITA. – A női ITF-torna elődöntőjében: Lukács–Radanović 6:2, 3:6, 6:3, Barzó–Confalonieri 6:3, 6:0, döntő: Lukács–Barzó 4:6, 7:5, 6:3.