2024. szeptember 12., csütörtök

Novak és Nadal diadalai

Novak Đoković és Rafael Nadal egyenrangúan voltak a múlt hét teniszhősei. A világelső szerb a dubaji döntőben a cseh Tomáš Berdychet, a salak királya pedig Acapulcóban a serlegcsatában honfitársát, David Ferrert győzte le.

Đoković a döntőben sem nyújtott felejthetetlent, mégis magabiztosan győzött. A cseh elleni első játszmában került a tornán először breakhátrányba, de könnyen fordított, hisz ki tudta használni a kepésségei felső határát megközelítő Berdych minden hibáját. A cseh sem lehet teljesen elégedetlen, hisz előző nap az elődöntőben szép győzelmet aratott a volt világelső és sokak szerint minden idők legjobbja, a svájci Roger Federer ellen. Đoković Dubajban negyedik, az idén a második, összesen pedig 36. serlegét nyerte, Federerrel szembeni előnyét a ranglistán pedig további 640 ponttal növelte, így ma 13 280 ponttal áll az első helyen, a svájcinak pedig 9535 pontja van.

Nadal az elődöntőben eleget bajlódott Nicolas Almagróval, aki csak a játszmák hajráját nem bírta idegekkel, a döntőben pedig saját magát is meglepte a rendkívül jó játékkal és váratlanul fölényes győzelemmel. Nadal idei második, összesen 52. tornáját nyerte, és salakon már 38 serlegnél tart. Ebből hetet éppen Ferrerrel szemben vívott ki. Az idén két tornát még Ferrer és Richard Gasquet nyertek.

Delray Beachben váratlanul a lett Ernests Gulbis és a francia Edouard Roger-Vasselin jutottak az éjjeli döntőbe. A nőknél Acapulcóban Sara Errani megvédte a címet, ami hetedik tornagyőzelme. Pályafutása első serlegét ünnepelhette a román Monica Niculescu, aki a florianapolisi 1. fordulóban már kiesésre állt, hisz a döntő rövidítésben 3:6-ról fordított a spanyol Anabel Medinával szemben. Először diadalmaskodott Karolína Plíšková, a 21 éves cseh ikrek egyike is, aki Kuala Lumpurban győzött teljesen váratlanul, hisz a múlt hét elején a ranglistán csak a 127. helyet foglalta el, ma pedig már 84. lesz.

A következő napokban nincs élvonalbeli tenisz, pénteken pedig Indian Wellsben kezdődik a férfiak idei első 1000-es mestertornája és a nők erős összetételű versenye is. A legújabb hírek szerint Rafael Nadal is ott lesz.

ACAPULCO. – А férfitorna elődöntőjében: Nadal–Almagro 7:5, 6:4, Ferrer–Fognini 6:3, 6:7, 6:1, döntő: Nadal–Ferrer 6:0, 6:2. Nők, elődöntő: Suárez–Soler 6:2, 6:1, Errani–Cornet 6:2, 6:1, döntő: Errani–Suárez 6:0, 6:4.

KUALA LUMPUR. – A női torna elődöntőjében: Kar. Plíšková–Morita 6:0, 6:2, Mattek–Pavljucsenkova 6:4, 6:1, döntő: Kar. Plíšková–Mattek 1:6, 7:5, 6:3.

DUBAJ. – A férfitorna elődöntőjében: Berdych–Federer 3:6, 7:6, 6:4, döntő: Đoković–Berdych 7:5, 6:3.

DELRAY BEACH. – A férfitorna negyeddöntőjében: Haas–Dodig 7:6, 2:6, 6:1, Isner–Anderson 6:2, 7:6, Roger-Vasselin–Berankis 6:4, 6:3, Gulbis–Munoz 6:1, 6:4, elődöntő: Gulbis–Haas 6:3, 4:6, 7:6, Roger-Vasselin–Isner 6:4, 4:6, 6:4.

FLORIANAPOLIS. – A női torna elődöntőjében: Niculescu–Mladenovic 6:0, 6:2, Pucskova–V. Williams 4:6, 6:4, 7:5, döntő: Niculescu–Pucskova 6:2, 4:6, 6:4.