2024. szeptember 1., vasárnap
TENISZ

Györe kimerültsége döntött

Györe László erőnlétével nincs semmi baj, viszont túlzás lett volna elvárni tőle, hogy a stockholmi elődöntőben, mindössze 16 órával a cseh Tomáš Macháč elleni, pénteken éjféltájt befejeződött, maratoni hosszúságú csata után, méltó ellenfele legyen a kitartó védekezéséről is híres francia veterán Gaël Monfilsnak. Györe tehát a svéd fővárosban jó játékkal az elődöntőig jutott, és most van legalább 48 órája, hogy felkészüljön a bázeli 1. fordulóra, amelyben a holland Tallon Griekspoor az ellenfele, akit két hete Sanghajban Dušan Lajović győzött le. Györe a cseh Macháčot erősen szorongatott helyzetből győzte le. Macháč ugyanis a második játszmában a meccsért adogatott, és a harmadikban is két pontra járt a továbbjutástól. Szombaton Monfils mindkét játszmában 4:0-val kezdett. Az elsőben Györe pompás játékkal 5:5-re mentett, de ekkor fogyott el a szusz, a francia zsinórban hat játékot nyert, és ebből a hátrányból Györe már nem menekült.

Nem jutott túl az elődöntőn Miomir Kecmanović sem, akit az egyre jobb orosz Pavel Kotov búcsúztatott. Kecmanović Bázelban újra a múlt héten legyőzött dán Holger Runéval játszik, Lajović ellenfele pedig a lengyel Hubert Hurkacz lesz.

Bécsben Fucsovics Márton visszalépett, Marozsán Fábián pedig a spanyol veterán Albert Ramosszal játszott volna a tábláért, de feladta a meccset.

A tegnapi nap örök emlék marad a 21 éves amerikai Ben Shelton számára, aki Tokióban első ATP-trófeáját nyerte el, míg a cseh Kateřina Siniaková Nancsangban ötödször nyert WTA-tornát.

STOCKHOLM. – ATP-torna, negyeddöntő: Györe–Macháč 5:7, 7:6, 6:4, Kecmanović–E. Ymer 6:0, 3:2 – feladás, Kotov–Griekspoor 7:6, 6:2, Monfils–Mannarino 7:5, 7:6. Elődöntő: Monfils–Györe 7:5, 6:2, Kotov–Kecmanović 6:3, 6:4.

TOKIÓ. – ATP-torna, negyeddöntő: Karacev–De Minaur 6:3, 6:2, Mocsizuki–Popyrin 7:5, 2:6, 7:5. Elődöntő: Shelton–Giron 6:7, 7:6, 6:4, Karacev–Mocsizuki 6:3, 6:4. Döntő: Shelton–Karacev 7:5, 6:1.

ANTWERPEN. – ATP-torna, negyeddöntő: Cicipasz–Hanfmann 6:3, 6:3, Fils–Varillas 6:0, 6:3, Bublik–Mpetshi 6:4, 4:6, 6:2, Marterer–Gaston 6:3, 6:2. Elődöntő: Fils–Cicipasz 7:6, 7:6, Bublik–Marterer 6:4, 6:4.

BÉCS. – ATP-torna, selejtező: Marozsán–Szkatov 6:3, 7:6.

BÁZEL. – ATP-torna, selejtező: Hassan–Međedović 6:2, 5:7, 7:6.

KOLOZSVÁR. – WTA-torna, negyeddöntő: Masarova–Bogdan 3:6, 7:6, 6:3, Korpatsch–Sznigur 3:6, 6:2, 6:4, Lys–Makarova 6:2, 6:2, Ruse–Arango 6:1, 0:6, 6:1. Elődöntő: Ruse–Masarova 6:1, 6:4, Korpatsch–Lys 6:4, 6:3.

NANCSANG. – WTA-torna, negyeddöntő: Fernandez–Szasznovics 6:3, 6:4, Bouzková–Osorio 6:0, 6:4, Shnaider–Hibino 6:0, 7:5. Elődöntő: Bouzková–Shnaider 7:6, 6:2, Siniaková–Fernandez 7:5, 6:4. Döntő: Siniaková–Bouzková 1:6, 7:6, 7:6.

MONASZTIR. – WTA-torna, negyeddöntő: Paolini–Bronzetti 7:5, 7:6, Mertens–Hontama 6:3, 6:2, Curenko–Parrizas 6:3, 6:2, Burel–Stefanini 6:3, 6:1. Elődöntő: Paolini–Curenko 6:2, 4:6, 6:2, Mertens–Burel 6:2, 6:1.

Nyitókép: Ben Shelton az első ATP-serlegével (Fotó: Beta/AP)