2024. augusztus 22., csütörtök
SZABADKAI SPORTHÍREK

A Sabanov-fivérek győzelme Olaszországban

A Spartacus játékosai, Ivan és Matej Sabanov megnyerték az olaszországi Todi városában rendezett challenger-tenisztornát. A szabadkai testvérpár a nyolcaddöntőben a Babić, Donski, horvát, bolgár kettőst 7:6, 6:4-re, a negyeddöntőben az argentin Aboian, Villanueva párost 4:6, 7:6, 10:5-re, az elődöntőben pedig a Ricca, Virgili olasz duót 6:2, 6:1-re győzte le. A döntőben a negyedik kiemelt Sabanov-fivérek a harmadikként rangsorolt Bergevi, Veldheer, svéd, holland kettőssel mérkőztek, és teniszezőink 6:4, 7:6-os győzelmet arattak. A tornagyőzelemmel 75 ATP-pontot szereztek, bankszámláik pedig 4250 euróval gazdagodott. A Palicsi Evezősklub tagjai közül tizenhatan három napot Kalocsán tartózkodtak, ahol a házigazdákkal, a Kalocsai Evezős és Vízisport Egyesület versenyzőivel a Duna Kupa elnevezésű regattán is részt vettek. A palicsi evezősök első alkalommal próbálták ki, az ún. coastal, azaz tengeri evezős hajókat és egy rövid kiképzést követően már versenyeztek is ezekben. A palicsiak közül a tengeri evezős hajókkal versenyezve Dávid Iván szerzett első helyet egypárban, Teodora Blagojević és Fodor Áron szintén egypárban ezüstérmet nyertek, a dobogó harmadik fokára pedig Laura Malatinski, Vladeta Mihajlović és Prágai Luka állhatott. A megszokott evezős hajókban is tartottak versenyt, és a palicsiak kilenc érmet nyertek. Aranyérmes a Teodora Blagojević, Bogosavljev Anna kétpárevezős egység, ezüstöt Teodora Blagojević, Vince Máté és Katona Réka szerzett egypárevezősben, bronzot pedig egypárban Laura Malatinski, Bogosavljev Anna, Farkas Márk és Fodor Áron nyert, valamint a Prágai Luka, Novak Nikić egység, akik kétpárevezősben és kormányos nélküli kettesben is a dobogó harmadik helyén végeztek. Összesítettben a Palicsi Evezősklub a 3. helyen végzett.