Közös műhelymunkát szervezett szombaton a kúlai Népkör MMK kistermében a Alsóvárosi helyi közösség és a Népkör kézimunkacsoportja. Az egész délelőttöt betöltő foglalkozásokra a helyi kézimunkázó asszonyok és fiatalok mellett vidéki kézimunkacsoportok is érkeztek.
Összegezve az eseménydús hétvégét, Kanyó Hajnalka, a Népkör kézimunkacsoport elnök asszonya lapunknak elmondta, az alkotni vágyók és a fiatalok tartalmakkal teli napot tudnak maguk mögött, hiszen több témakörben igen sokszínű munka készült.
− A házigazdák mellett a műhelymunkán részt vett az Ibolya kézimunkacsoport, a feketicsi Hestia Nők Egyesületének képviselői, a verbászi Aranykalász, valamint a topolyai Nefelejts kézimunkacsoport tagjai. Rajtuk kívül 10 általános iskolás diák, valamint a helyi ifjúság is képviseltette magát. A zsíros kenyér és a tea elfogyasztását követően 9 órakor elkezdődött a munka, amelynek során öt témakörben dolgoztunk, ezek pedig a fehérhímzés, a bőrözés, a csuhézás, a makramézás, húsvéti ünnepi jelképek, ajándékok készültek, két asszony pedig a csipkeverést tanulta – sorolta a kézimunkázók vezetője.
Szavai szerint a húsvét közeledése miatt az ünnepre hangolódás dominált, az asszonyok különböző ruhaanyagokból, továbbá kötött négyzetekből alakítottak ki nyulakat, de volt, aki pompontechnika segítségével készített nyuszit. A polisztirol tojásokat spárgával vonták be, volt, aki behorgolta, és az articsókatechnikát is alkalmazták.
− A gyerekek is nagyon szorgalmasak voltak, odafigyeltek a felnőttek tanácsaira, követték utasításaikat és többnyire nyulakat készítettek. Makraméból kulcstartó készült, a bőrözők viszont karkötőt készítettek. Ha összegezni kellene a műhelymunka jellegét, szerintem a kézimunkakedvelők szövetségének a Tanuljunk és tanítsunk! mottója illene rá a legjobban, hiszen ha valaki valamit nem tudott, a másik megmutatta neki – magyarázta Kanyó Hajnalka.
Végezetül tegyük hozzá, hogy a hasznos időtöltésre vidékről 20 személy érkezett, míg Kúláról 14, így a kisterem megtelt.