A héten harminchárom törökfalui gyermek részvételével színjátszó és hagyományápoló tábort rendezett a helyi Százszorszép Művelődési Egyesület és a Mosoly Civil szervezet a Törökfalu melletti Mátyás-tanyán. A háromnapos bejárós tábor szerda este színjátszó előadással fejeződött be, miután a fiatalok bemutatták az Ember élet című csángó népmese alapján készült előadásukat, amit a táborban készítettek el. A közönség emellett ráadásként még megtekinthette a Cseh Károly Általános Iskola törökfalui diákjainak Ballagás című darabját is, amivel az idén elsők lettek az ÁMV-n.
Nagy Rózsa, a Százszorszép ME elnöke elmondta, hogy az idén ötödik alkalommal szervezték meg közösen a Mosoly Civil szervezettel a háromnapos tábort, amelyben falubeli gyerekek vettek részt az óvodás korosztálytól a középiskolás fiatalokig a tartományi művelődési titkárság, valamint a tartományi oktatási titkárság támogatásának köszönhetően.
– A hétfőn kezdődött táborban helyi gyermekek vettek részt, akik színjátszással, hagyományápolással és néptánccal foglalkoznak. Az idén közös projektumként szerveztük meg a színjátszó és a hagyományápoló tábort, mert így jobban össze tudtuk fogni a gyerekek és többféle foglalkozást szervezhettünk nekik. Kedden Újvidékre, Péterváradra és a Tarcal-hegységre (Fruška Gora) kirándultunk, amit nagyon élveztek, sok élménnyel és látnivalóval gazdagodtak, valamint jól összekovácsolódott a közösség. Jó látni, hogy az idősebb gyerekek odafigyelnek és rendezik a kicsiket, akik többnyire szót is fogadnak nekik. Jó csapat alakult ki és a közösségépítés is teljes mértékben megvalósult – mondta Nagy Rózsa.
A táborozó gyerekek a színjátszó előadást Erdélyi Barbara és Solymosi Judit, a Mosoly Civil Szervezet tagjainak vezetésével vitték színre. Erdélyi Barbara megjegyezte, hogy összességében jól sikerült és elégedett a darabbal, amelyre kevés idejük volt ugyan, de a gyerekek mindent megtettek, hogy sikeres legyen a bemutató.
– Az idei táborban az Ember élete című csángó mesefüzért dolgoztunk fel, amit azért választottunk, mivel vegyes korosztállyal dolgoztunk, ezért szerettünk volna a fiatalabb és az idősebb gyerekeknek is kedvezni. A darabban mindenki megtalálhatta magának azt a szerepet, ami tetszett neki, amibe beleélhette magát és el tudta játszani. A gyerekek a színjátszás mellett a táborban kézműves foglalkozásokon is részt vettek, amelyet tanító nénik vezettek. A lányok csutkababát készítettek, a fiúk pedig papírgurigából távcsövet – hallottuk a civil szervezet tagjától.
Nyitókép: Csincsik Zsolt felvétele