2024. július 16., kedd

Évzáró cserkésznap és gyermeknap

Mintegy kétszázan vettek részt a hét végén az Észak-bácskai Magyar Cserkészegyesület programjában a Welker-tanyán

Verőfényes napsütéses időben mintegy kétszáz cserkész sereglett össze a kishegyesi Welker-tanyán az idei utolsó cserkésztalálkozóra, amelyet a gyermeknap alkalmából tartottak meg.

– Egészen pontosan 187 gyermek jött el,  a szervezőket és kísérőket beleszámítva mintegy kétszázan voltunk. A legtöbben természetesen Kishegyesről, mintegy százan, így a két pótkocsis traktornak kétszer kellett fordulnia a tanyáig meg vissza. Az Észak-bácskai Magyar Cserkészegyesület szervezetei közül is sokan képviseltették magukat, voltak vendégeink Szabadkáról, Bajmokról, Kelebiáról, Királyhalomról és Csantavérről. A Vajdasági Cserkészszövetséget a temeriniek képviselték. A gyerekek számára egynapos tartózkodást szerveztünk, de a cserkésztisztekkel mi már pénteken megbeszélést tartottunk a tanyán, értékeltük az idei évet, és beszéltünk a jövő évi tervekről. A tisztekkel vasárnap is folytattuk ezt a munkát – hallottuk Kecskés Endrétől, az Észak-bácskai Cserkészegyesület elnökétől.

A programok reggel sportvetélkedőkkel és kézműves-foglalkozásokkal kezdődtek, majd a Greenhaed Környezetvédő Egyesület aktivistái tartottak nekik előadást. Délután a gyermekek számháborút játszottak, majd következett a legkedveltebb foglalatosság, a palacsintasütő verseny.

– Számításunk szerint a gyerekek legalább öt-hatszáz palacsintát sütöttek, töltöttek meg, és ezt jóízűen mind meg is ették. Díjaztuk is a kis szakácsok gyorsaságát, és azt is, hogy kinek sikerült a legízletesebb falatot elkészítenie. Természetesen arra törekedtünk, hogy a hagyományos ízeket részesítsük előnyben. A győztesek diplomát is kaptak. Este természetesen ismét volt tábortűz. Szeretném még elmondani, hogy az egynapos program támogatóinknak a Szekeres László Alapítványnak és az Agriromagna Vállalatnak köszönhetően ingyenes volt – mondta Kecskés Endre.

Az elnöktől megtudtuk, hogy a kishegyesi cserkészek legközelebb névadójuknak, Szent Andrásnak a napja körül tartanak alkotóházat, Mikulás napján pedig felelevenítik az egykori püspök emlékét. Tavaly a hegyesi cserkészeknek sikerült bekerülniük abba a különítménybe, amely Bécsből a betlehemi lángot hozta a karácsonyi éjféli misére. Szeretnék, ha ez az idén is így lenne.