Július végén tartották Kishegyes egyik legnagyobb rendezvényét, az Anna-napi rendezvénysorozatot. A település új főtere több rendezvénynek biztosított helyszínt. Amint az kiderült, a tér remek helyszínnek bizonyult, akár nagyobb volumenű eseményeknek is helyszíne lehet.
Kishegyes település számára kétségkívül az elmúlt időszak legnagyobb beruházása a régi szövetkezeti otthon felújítása és átalakítása, a színházterem felújítása és egy teljesen új főtér kialakítása volt. A tavalyi év során, a kishegyesi LITERAtúra irodalmi rendezvény keretében lett átadva a felújított komplexum. A komoly pénzeket igénylő munkálatokat az anyaország kormánya biztosította. Az egész projektumról elmondható, hogy kiötlőinek elsősorban a közösség járt a szemük előtt, hiszen úgy lett kitalálva, hogy annak haszonélvezői a kishegyesi polgárok legyenek. A régi szövetkezeti otthon, ma művelődési és civil központ, a művelődési egyesületnek és a falu civil szervezeteinek biztosít helyiségeket. Emellett rendezvényterem is található itt, és könyvtárnak is új otthont biztosít. Az új főtér az egész falu arculatát megváltoztatta, sokkal urbánusabb jelleget adva a településnek. A nyári színpadra már nagy szüksége volt a településnek, amit a mostani Anna-napok is bizonyítottak. Koncertek, táncfellépések, egyéb műsorok tökéletes helyszíne volt. Az emberek akkor is ott üldögéltek, sétáltak, amikor nem volt műsor, hiszen a szökőkút, a zöldfelületek és a kiülős rész kellemes környezetet biztosít kikapcsolódásra, barátkozásra. A fiatalok körében nyilván a telefontöltővel és wifivel rendelkező pad a legnépszerűbb. Egy bácskai falu esetében furcsán hangzik a következő megfogalmazás, de a tér egy csöpp mediterrán jelleggel is bír. Nemcsak rendezvények során, hanem hétköznap is látni, hogy az emberek kiülnek a térre, beszélgetnek, nézik a szökőkút fényjátékát és egy kicsit lazítanak. Ilyen jellegű helyszíne ezidáig nem volt a falunak, s most általa sokkal gazdagabb lett.
Záró gondolatnak talán csak annyit, hogy a megálmodói a közösségnek szánták ezt a komplexumot és a teret, s a közösség valóban birtokába is vette azt. Fontosak a hétköznapi fejlesztések, például a szennyvízhálózat kiépítése, az utak aszfaltozása, de szükség van olyan jellegű beruházásokra ia, mint a tér, ami a szórakozást, kikapcsolódást és a kulturális élet felpezsdülését jelenti. Az életminőséget többek között ez is meghatározza.
Nyitókép: Kishegyes új főtere, háttérben a művelődési és civil központ (Lakatos János felvétele)