Pénteken délelőtt tartotta 34. rendes ülését Kishegyes község képviselő-testülete jelenlegi felállásában. Az ülésnek a szokásosnál több, összesen 26 napirendi pontja volt. Többek között olyan témákat vitattak a meg a képviselők, mint a községi költségvetés módosítása, munkajelentések és -tervek elfogadása. Juhász Bálint, a testület elnöke több lényeges dolgot is kiemelt a napirendi pontok közül.
– Elfogadtuk Kishegyes község múlt évi költségvetésének zárszámadását, ami a külső revízió részéről sorban negyedik alkalommal kapott pozitív véleményezést. Az idei költségvetést viszont módosítottuk, mivel pluszforrásokat sikerült biztosítani projektumok megvalósításához. Ezeket most beépítettük a költségvetésbe, így megkezdődhet a megvalósításuk. Elfogadtuk a polgármester, a községi tanács, a polgári jogvédő, a rendőrőrs, illetve az egészségház jelentését. Kiemelném, hogy több mint 38 ezer egészségügyi szolgáltatást nyújtott tavaly a kishegyesi egészségház. Jövőre pedig már egy mammográf is elérhető lesz, és ezt a szolgáltatást a közegészségügy általános helyzetének a javítására szeretnénk kihasználni. Elfogadásra került a regionális hulladéklerakó jelentése, amiből kiderült, hogy jelentősen megnöveltük az elszállított kommunális hulladék mennyiségét. Ugyanakkor a szelektív szemétgyűjtésnek köszönhetően a kommunális hulladék részarányát visszaszorítottuk, a szelektív hulladék aránya pedig nőtt – mondta el az elnök, majd arról is szólt, hogy telekvásárlási ügyekben is döntött a testület. Emellett elfogadták a nemzetek közti viszonyokkal foglalkozó tanács jelentését, valamint négy évre kinevezték az új összetételű tanácsot. Változott a sport- és civil egyesületek költségvetési támogatásának szabályzata – számolt be Juhász.
Kishegyes község költségvetését azért kellett módosítani, mert jelentős támogatást szerzett az önkormányzat, oktatási intézmények fejlesztésére – számolt be a médiának Sándor István, a község alpolgármestere.
– A Pán Péter Iskoláskor Előtti Intézmény kishegyesi központi óvodájára kaptunk támogatást az infrastrukturális minisztériumtól. A beruházáshoz önrészre is szükség volt, amit átcsoportosítással biztosítottunk a költségvetésből. Emellett a környezetvédelmi minisztériumtól fűtési rendszerek korszerűsítésére kaptunk támogatást. Több olyan intézmény is van a községben, amely villanyárammal vagy más költséges módon fűt, ezeket fogjuk korszerűsíteni. Itt is önrészt biztosítottunk a minisztériumi forrás mellé, hogy a beruházásokra vonatkozó közbeszerzést meg tudjuk kezdeni – fogalmazott az alpolgármester, majd hozzátette, hogy az óvoda vonatkozásában csaknem 8 millió dinárt kaptak, amihez 3,7 millió dinárt rendeltek hozzá az önkormányzati költségvetésből. A gázfűtéses projektumhoz is közel 3 millió dinár önrészt kellett biztosítani, emellett az önkormányzat költsége lesz az is, hogy a gázszolgáltató bekösse a gázt az érintett intézményekbe.
Nyitókép: Marko Lazić polgármester tart beszámolót (Fotó: Lakatos János)