Az óbecsei Ökobecse Polgári Egyesület szervezésében a Vajdaságban élő nemzeti kisebbségek népi szimbólumait ismerték meg a diákok az óbecsei Petőfi Sándor Általános Iskolában megszervezett műhelymunkán. A rendezvény célja a tolerancia és az együttélés értékeinek megerősítése volt a fiatalok körében. A diákok többek között a szlovák vagy a ruszin nemzeti közösség népi szimbólumait festhették rá egy-egy újrahasznosított papírból készült tányérra.
– A diákok több alkalommal vettek már részt az Ökobecse Polgári Egyesület által szervezett műhelymunkákon. Mindig próbálunk valami újat és kreatívat kitalálni, hogy érdekes legyen a diákoknak, és egy-egy ilyen műhelymunka után meg is jegyzik az anyagot, amiről beszélünk. Most egy kicsit nehezebb feladattal kellett megbirkózniuk, hiszen környékünk népi motívumait kellett nekik a tányérokra festeni – mondta Kis Zoltán, az Ökobecse egyesület elnöke.
Az iskola tanárai örültek a kezdeményezésnek, hiszen nagyon hasznos egy-egy ilyen közös munka.
– Mi, pedagógusok nagyon fontosnak tartjuk a nemzeti, vallási, kulturális és a nemi különbségek tudatosítását a gyerekekben, hiszen fontos megtanítani nekik, hogy ezeknek a különbségeknek nem szabad akadályt jelenteniük egy barátság kialakulásában. Erre nagyon jó példát mutatnak az iskolánkban folyó, a kötelező órákon kívüli tehetségfejlesztő órák és foglalkozások. Úgy gondolom, hogy ha különböző korosztályok és nemzetek együtt alkotnak, akkor talán ezek a különbségek is elhalványulnak – mondta Tóth Izabella tanítónő.
A műhelymunka megvalósítását a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság támogatta.
Nyitókép: Az ötödikesek a munkáikkal (Fotó: Megyeri Henrietta)