2025. január 5., vasárnap

Vastapssal ünnepelték a társulatot

A Zentai Magyar Kamaraszínház vendégszerepelt az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben

Szerdán este a Zentai Magyar Kamaraszínház társulata Óbecsén a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben a De mi lett a nővel? című előadásával vendégszerepelt. 

A mű alaptörténetében három vándorszínészt ismerhetünk meg, Gyabkint, Jurát és Aljosát, akik Bikulina bankár estjére tartanak, ahol fellépnek. A három férfi végig azon tanakodik, hogy mi történt Irina Bikulinával, a bankár unokahúgával. Miközben megpróbálnak rájönni, hogy mi is lett a nővel, kalandos történeteket, eseményeket mesélnek el, sőt a nőhöz fűződő érzelmeik, személyes történeteik is napvilágra kerülnek. A színdarab Anton Pavlovics Csehov A fogadás, Ellenségek, Szerencse fia, Általános műveltség, Sebészet, A diplomata, Vesztett ügy és a Regény nagybőgővel című novelláinak részleteire, illetve motívumaira épül. A szöveget Kiss Csaba alkotta meg. A darabot Dévai Zoltán színművész, a Zentai Magyar Kamaraszínház igazgatója rendezte, az előadás három főhősét pedig Szilágyi Áron, Virág György és László Roland alakítja. Korrepetitorként közreműködött Koncz Éva.

– Nagyon örülök, hogy a Magyar Nemzeti Tanács támogatásával sikerült a zentai színészek fergeteges előadását Óbecsére is elhozni. Ez is egy formája a támogatásnak, és amikor támogatásról beszélünk, nem mindig csak a pénzbeli segítségre gondolunk. Az a 160-170 néző, aki eljött ma, nagyon jól érezte magát, a három színész alkotása magával ragadta őket. A vastaps, valamint a négyszeres-ötszörös visszatapsolás is ezt igazolja. Köszönjük az élményt, és várjuk a következő előadást – mondta Ricz Róbert, a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör elnöke.

A Zentai Magyar Kamaraszínház 2008-ban jött létre, és 2013-ig befogadó színházként működött. Ekkor született meg az az ötlet, hogy állandó társulattal gazdagodjon. Erre a feladatra az Újvidéki Művészeti Akadémia akkor végzős hallgatói kaptak megbízást. A Magyar Nemzeti Tanács támogatásával 9 fiatal színész még az év októberében Zentára szerződött. A Zentai Magyar Kamaraszínház elsősorban prózai színház, de nyit az összművészeti, kísérleti produkciók felé is. Műsorán kamaradarabok, monodrámák szerepelnek, de beszélgetős, összművészeti rendezvénysorozattal, és az utóbbi években saját színházi fesztivállal is színesíti Zenta gazdag kulturális életét. Repertoárját elsősorban a kortárs magyar és világirodalom képezi, alkalmanként pedig ősbemutatókat is műsorára tűz.

A vendégjáték a Magyar Nemzeti Tanács tájolási programjának keretében valósult meg.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás

Nyitókép: A mű alaptörténetében három vándorszínészt ismerhetünk meg (Fotó: Kancsár Izabella)