2024. augusztus 20., kedd

Érdekfeszítő történetek, sok zenével

Pénteken a budapesti Nemzeti Színház, szombaton a kecskeméti Katona József Színház vendégszerepelt a szabadkai Népkör MMK-ban

Az idei Winteretno Fesztivált Bolba Tamás, Szente Vajk és Galambos Attila Csoportterápia című musicalje zárta. Az előadást a kecskeméti Katona József Színház mutatta be telt ház előtt. A zenés, vidám produkció rendezője Cseke Péter. A történet szerint hat vadidegen, három férfi és három nő érkezik egy csoportterápiára. Kezdetét venné az analízis, annak rendje és módja szerint, azonban egy apró hiányosság hátráltatja a dolgok szokásos menetét, nem jelenik meg az orvos. A fordulatokkal teli történetben végül semmi sem az, aminek látszik. Érdekesmód az előadás is igen rendhagyó módon lett eljátszva. A hat pácienst eredetileg Dobó Enikő, Aradi Imre, Csombor Teréz, Kiss Zoltán, Hajdú Melinda és Mikó István alkotják, ám utóbbitól a produkció előtt megtudhattuk, hogy Aradi Imre nem jöhetett át a határon, mivel későn vette észre, hogy épp nemrég járt le az útlevele. Ennek ellenére semmiképp se akarták lemondani a szereplést, és ezzel csalódást okozni az érdeklődőknek, így a színész helyett Sirkó Anna asszisztens lett a beugró. A Csoportterápia így is hatott és a nézőknek valóságos nevetésterápiát nyújtott.

Pénteken este a budapesti Nemzeti Színház Hoztam valamit a hegyekből című produkcióját láthattuk Dávid Zsuzsa rendezésében. Az előadás valójában egy monodráma, amely során Tóth Auguszta idézte meg Mezei Mária életét. A humorral és iróniával fűszerezett, hangulatos és megindító előadást zene is jellemezte, zongorán élőben Szilassy Nelli játszott.

A Winteretno Fesztivál négy napig tartott. A délelőttök főként a gyerekeké voltak, a magyarországi Ramazuri Bábszínház két előadással is szerepelt, a szabadkai Gyermekszínház pedig a Mira Magányországban című monodrámát játszotta Szloboda Budanov Márta főszereplésével, Bartal Kiss Rita rendezésében. Esténként is sokszínű, változatos műsorban lehetett részük az érdeklődőknek. Első nap a néptánc került középpontba, a Népkör MMK Róna Táncegyüttese a Szerelem című táncjátékkal szerepelt, amelyet Kálló Béla rendezett. Következő este a Szolnoki Szigligeti Színház Made in Hungária egyvelege Fenyő Miklós életrajzi ihletésű musicaljéből adott ízelítőt, ezáltal pedig a hatvanas évek rock and rollal fűtött világába kalauzolta a nézőket. Pénteken monodrámát láthattak a nézők, szombaton pedig egy zenés vígjátékot. A Winteretno ezúttal is a Magyar Teátrumi Társaság és a Népkör MMK szervezésében zajlott.