A Népkör MMK, a Magyar Teátrumi Társasággal közösen szervezik meg a Winteretno: Színház van az én utcámban, avagy Kapaszkodó mindenkinek csecsemőtől az aggastyánig nevű rendezvényt, amelyet Bodrogi Béla, a szabadkai Népkör MMK főtitkára mutatott be:
– Egy hosszú barátság reményében szervezzük meg a Winteretnót, szándékunkban áll a téli napokban bemutatni mindazt, ami az Interetnóból épp a nyári hőség, vagy a programkoncepció miatt marad ki. Az Interetno magvát köztudottan a tánc és a zene képezi, a Winteretnóban pedig más művészeti ágak is beleférnek. Visszajelzéseket kaptunk ugyanis arra vonatkozóan, hogy jó lenne kibővíteni az Interetnót. A Winteretnóból hagyományt szeretnénk teremteni, ezért az ideit elsőnek harangozzuk be. Elképzelésünk szerint a Winteretno szerves részét képezi az Interetnónak. Gazdag rendezvénysorozat elé nézünk, amely egyfajta kapaszkodót nyújt minden korosztálynak. Mindegyik műsorunk díjmentes, és számítunk az Interetno közönségére – hallottuk a főtitkártól, aki hozzátette, hogy a műsorok java része a Népkörben zajlik majd, a városháza előtti téren pedig infópultot állítanak fel és egyfajta barátkozóhelyet alakítanak ki, ahol lehetőség nyílik beszélgetni a fellépőkkel.
A rendezvényről Gergely László, a Magyarországi Nemzeti Színházi Szövetség elnöke is szólt, mivel a szövetség tagja a Magyar Teátrumi Társaságnak, így az egybegyűlteket az ő nevükben is köszöntötte:
– Örülünk a lehetőségnek, hogy a kultúra határait kitágíthatjuk. Igyekeztünk egy olyan programsort összeállítani, amely a művelődés több területét is magában foglalja, valamint serkenti az együttműködést és az együtt gondolkodást. Fontos számunkra a partnerség megvalósítása, a határok kinyitása, ehhez pedig a kultúra a legmegfelelőbb eszköz. Szeretnénk azokat a magyarországi vagy szerbiai előadókat meghívni, akiket a közönség is szívesen megismerne, vagy úgy érezzük, fontos megismerniük. Reméljük, hogy a jövőben több partner is mellénk áll, hiszen a közöttünk levő kulturális határt igyekszünk átívelni. Programunkba beszélgetéseket is beiktatunk, amelyek során egymással szembe állítjuk a magyarországi és szerbiai színházi életet – mondta.
A műsort Horváth Dajana, a Magyar Teátrumi Társaság tagja mutatta be:
– Mindennap 10-től játszóházat szervezünk a gyerekeknek, 11-től pedig előadások is lesznek: február 6-án a szabadkai Gyermekszínház Csipkés meséje tekinthető meg, 7-én Bakos Árpád zenél, 8-án a Gózon Gyula Kamaraszínház csecsemőszínháza lép fel, 9-én félórás játékos párbeszéd lesz kisiskolásoknak, utána pedig Zenegér. A nagyobbak és felnőttek számára február 5-én 19 órától Sinkó István-est lesz a Pusztaszó együttes előadásában, 6-án 17 órától szakmai beszélgetés lesz Gergely Lászlóval, 19-től pedig a Farsang „falshang” nélkül, a Budaörsi Játékszín musicalestje látható majd Csengeri Attila és Serbán Attila előadásában. Február 7-én 19 órától, a Békéscsabai Jókai Színház bemutatja Egressy Zoltán Sóska, sültkrumpli előadását. Február 8-án 17 órától szakmai beszélgetés zajlik Németh Kristóffal, 19-től pedig a Turay Ida Színház vendégjátékában lesz a Svejk vagyok című előadás, amelyben Mikó István és Suha Kálmán játszanak. Február 9-én 19 órától a Pribojszki Band koncertje zárja a rendezvényt – mondta.