A Szent György-egyházközség 170. évének kapcsán, Palatinus István, a Szent György-templom plébánosa a templom ünnepléséről és restaurálásáról számolt be lapunknak.
– – Ünnepi szentmise keretében mondtunk köszöntet a magyar államnak a támogatásaiért, amiből a templom ajtóit, a lépcsőzetet és a falfestményeket is helyrehozhattuk. Ebből a pénzből sikerült restaurálnunk Szirmai Antal szabadkai születésű festőművész két gyönyörű alkotását, amelyek 1906-ból és 1907-ből származnak.
Az egyik falfestmény Krisztus feltámadását, a szembe levő falon található pedig Krisztus mennybemenetelét ábrázolja. Szirmai, korának jelentős festőművésze volt, később Kiskundorozsmán alkotott, ott is hunyt el, de ránk hagyta ezt a csodálatos hagyatékot, amelyet érdemes látni. A restaurátori munkákat Papp Korhecz Zsuzsanna művésznő végezte. Emellett feltártuk a templom belső festészetének eredetijét is, és annak alapján elkészítettük a rekonstrukciós terveket. Azt reméljük, hogy egyszer majd lehetőségünk nyílik templomunkat a maga szépségében helyreállítani, hiszen gyönyörű millenniumi magyaros hangulatban épült. Belső festészetében is magán hordozta ezeket a jegyeket, mindazt a szépet, amit ma is láthatunk a városházán. Csakhogy itt sokkal előbb születtek meg, hiszen a városházát 1910-ben kezdték ékesíteni, a templomot pedig Szirmai festménye előtt már tulipános mintákkal festették ki. Ezt is megcsodálhattuk azokon a kis pannókon, amelyeket a restaurátornő készített a tervekkel kapcsolatosan. A templom egyébként zsolnai cseréppel volt lefedve, sajnos 1925-ben egy hatalmas szélvihar ledöntötte és összetörte a tornyot. Utána már a háborús időszak miatt sem a városnak, sem az egyházközségnek nem volt pénze helyreállítani. A szabadkai Szent György-templom a város impozáns épülete volt, és azt reméljük, hogy egyszer majd újból gyönyörködhetünk abban a szépségében, amit elődeink ránk bíztak – tette hozzá.