Az Illés-napi rendezvények keretében tartották meg a temerini Szigeti Sándor Méhészegyesület mézlovagrendje új tagjának avatását. Három éve az egyesület keretében tizenegy alapító taggal ugyancsak Illés-napkor alakult meg a mézlovagrend, amely most Kurcinák Zoltán méhész felvételével új taggal bővült. A lovagok palástban (a temeriniek zöldben, a vidéki testvérrendek tagjai viaszsárgában) vettek részt a kálváriadombon történő avatási szertartáson. Vendégek érkeztek Székesfehérvárról, Bajáról, Csíkszeredáról és Nikláról. Az avatás a bajai mézlovagrend tagjainak közreműködésével történt.
Nem mellékes, hogy Magyarország és a világ első mézlovagrendje Baján alakult 2003-ban. A lelkes méhészekből álló társaság elhatározta, hogy a magyar – ezen belül különösen a bácskai – mézféleségek, méhészeti termékek népszerűsítését, a kulturált mézfogyasztás terjesztését, a méhészeti hagyományok ápolását, az egészséges táplálkozásra való ösztönzést, a természet szeretetét, óvását tekintik saját és közösségük fő célkitűzésének.
Miután Lócz István temerini mézlovag nagymester ismertette a mézlovagrend céljait, a bajai mézlovagrend kancellárjának megbízottja hozzáfogott a szertartás elvégzéséhez. Kurcinák Zoltán jelölt elismételte az esküt, amely így hangzott: Ünnepélyesen esküszöm, hogy hű tagja és elkötelezett hírnöke leszek a Szigeti Sándor Mézlovagrendnek. Mézlovaghoz hűen munkámban és emberi viselkedésemben egyaránt példamutató leszek. Esküszöm, hogy minden lehetséges eszközzel terjesztem a délvidéki méz jó hírét. Esküszöm, hogy cukrot addig nem fogyasztok, amíg csak méz terem a kaptáramban. Vallom, hogy borban az igazság, mézben az egészség. Mindig derűsen gondolok a világra, mert a derű teszi egésszé a világot. Isten engem úgy segéljen! Majd fél térdre ereszkedett, Balla Nóra, Magyarország mézkirálynője pedig lovaggá ütötte. Ezt követően a mézkirálynő a lovagrendek zászlaira kötötte az emlékszalagokat. A temerini lovagrend zászlós méze a vidékünkön elterjedt napraforgóméz.