Szépszámú érdeklődő előtt mutatták be Temerinben Ökrész Károly helytörténész legújabb kötetét, amely a helyi zsidóság történetét dolgozza fel Együtt másfél századon át címmel. A kiadvány a szerző eddigi helytörténeti kutatásain és a zsidókra vonatkozó korábbi írásain alapul, új mozzanatokkal kiegészítve és a helyi zsidókról fellelhető képekkel, anyakönyvi bejegyzésekkel, zsidó temetőben levő sírokkal és egyéb dokumentumokkal gazdagon illusztrálva.
A bemutatón ott voltak a szerző kutatómunkájának követői, valamint azok, akik többet szerettek volna megtudni a könyv megszületéséről, tartalmáról, és az Újvidéki Zsidó Hitközség is képviseltette magát. Ökrész Károllyal Csorba Béla publicista, néprajzkutató beszélgetett, de méltatást mondott Fischer Jenő, a könyv recenzense, valamint Magyar Attila történész is. Közreműködött Szabó Gabriella műsorvezető, Tóth Diána, aki részleteket olvasott fel a könyvből, Szabó Annamária, aki előadta a Szól a kakas már című magyar zsidó népdalt, valamint Szabó András fiatal népzenész.
A kötet a szerző húsz-huszonöt évnyi kutatásának az eredménye. Bemutatja a helyi kis létszámú zsidó közösséget, amint beilleszkedett, és alkalmazkodott a nagyobb lélekszámú magyar közösséghez, hozzájárult a gazdasági, társadalmi és kulturális élet gazdagításához, miközben megőrizte vallási identitását és hagyományait. A temerini zsidók sorsa tragikusan végződött, 1942 januárjában kivégezték őket, csak nagyon kevesen menekültek meg. Elhangzott, hogy egyetlenegy befogadó nép nyelvén sem alkottak a zsidók népdalt, kivéve a magyart. Két ilyen éneket ismerünk, az egyik a Szól a kakas már, a másik pedig a Sírnak-rínak a bárányok.
A kemény borítású kötet a Temerini Újság nyomdájában készült, és a helyi Múzeumbarátok Egyesületének kiadásában jelent meg. A könyv a szerzőnél és a helyi terjesztőknél vásárolható meg.