Befejeződött a vagyonbevallási akció Temerinben, tudtuk meg Gódor Rudolftól, a községi tanács pénzügyi jogkörfelelősétől. Az utolsó határidő május 30-áig tartott. Azokban a napokban igen sokan vártak a sorban, hogy teljesítsék kötelességüket. Elkészültek már az első elemzések is, amelyek arról tanúskodnak, hogy nagyobb a község polgárainak vagyona, mint amiről az adóhivatalban tudomásuk van.
Összesen 12 356 vagyonbejelentés érkezett 9490 személytől, azaz volt, aki több alapon rendelkezik vagyonnal. Összességében mintegy 2000 új adóbevallás történt. Ezzel az eredménnyel az önkormányzat igencsak elégedett, mivel véleményük szerint mindössze 100–150 személy nem tett eleget kötelezettségének. Esetükben az adóhivatal állapítja majd meg, hogy mennyi vagyonnal rendelkeznek. Ha az érintettek nem lesznek megelégedve a megállapítással, fellebbezhetnek a döntés ellen. Végeredményben a temerini községben mindenkinek lesz adóbevallása, ami a vagyonadó megszabásának alapjául szolgál.
A községben 485 üzleti objektum van, amit 413-en jelentettek be. A garázsok száma 1360, amire 1340-en tettek bevallást. Ezer négyzetméteren felüli beépített területet 1130-an jelentettek be, a telkek száma pedig 1194. Nem mellékes, hogy a község három településén 8060 személy 8524 házzal rendelkezik.
A hivatal készíti a vagyonbevallásról szóló végzéseket, melyeknek a kézbesítését a jövő hét elején kezdik meg. Vagyonbevallásuk alapján a községi képviselő-testületben elfogadott mércék szerint a természetes személyeket az idén mintegy 28 millió dinár vagyonadó fogja terhelni. A jogi személyeket illetően 120-an tettek adóbevallást, évi vagyonadójuk pedig mintegy 23 millió dinárt tesz ki, ami hozzávetőlegesen három millió dinárral több, mint amennyi tavaly volt. A korábbi hónapokban a vagyonadóra vonatkozó számlákat a tavalyi végzés alapján kézbesítették. Akik már befizették adójuk két részletét, az összeget ki kell vonniuk az új végzésen szereplő összegből, és csak a maradékot kell befizetniük a megadott határidőig.
A pénzügyi ügykörfelelős elmondta azt is, hogy gondjaik a földadó kiszámítása körül vannak, mivel nem egyezik az önkormányzat és a kataszter adatbázisa. E tekintetben már három hónapja egy helyben topognak, és nem találják a megoldást. Hasonló gondokkal más önkormányzatok is küzdenek. Véleménye szerint a földadóra vonatkozó végzéseket szeptember előtt nem tudják kézbesíteni.
A temeriniek a múlt hónapban megkapták a vízlecsapolási járulék számláit is. Sokan méltatlankodnak a nagy összeg miatt. Beszélgetőtársunk közölte, hogy az nem tartozik az önkormányzat hatáskörébe, a járulékból származó jövedelem sem az önkormányzatot illeti meg. Számításai szerint a gazdák arra számíthatnak, hogy a földadójuk megközelítően annyi lesz, mint amennyi a vízlecsapolási járulék, vagyis holdanként mintegy 800 dinár.