Tavaly július elején tartotta alakuló ülését a temerini községi képviselő-testület. A választások lebonyolításáról szóló jelentés elfogadását követően megerősítették a 33 megválasztott képviselő mandátumát, majd az ülés megszakadt és csak július végén folytatódott, amikor is napirendre tűzték a testület elnökének, alelnökének és titkárának a megválasztását. Az alakuló ülésen ugyanis még nem volt javaslat a legfontosabb tisztségek betöltésére, ám a kézfelemeléssel történő szavazáskor már sejteni lehetett, hogy mely pártok jöhetnek számításba a község irányítását végző koalíció kialakításában.
Csak a július dereka táján megkötött koalíciós szerződés tisztázta kik is alakíthatnak kormányt. Bizony nem kevesen voltak akik aláírták a megegyezést, lévén hogy a pártoknak egyenként meglehetősen kevés képviselőjük volt, ám nézeteik és a község fejlesztéséről alkotott elképzeléseik megegyeztek. A szerződést aláírta a Demokrata Párt, a Szerbiai Szocialista Párt – Egyesült Nyugdíjasok Pártja koalíció, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt, a Szerbiai Demokrata Párt – Új Szerbia koalíció, a Vajdasági Magyar Szövetség és a Prosperitás polgári csoportosulás.
A július 23-án folytatott községi képviselő-testi ülésen a hatalmi koalíció javaslatára Vladislav Capik (DP) személyében megválasztották a polgármestert, Gusztony András (VMDP) lett a községi képviselő-testület elnöke, Pásztor Róbert (VMSZ) pedig az elnök helyettese, a titkári posztot pedig a következő mandátumban Milica Maksić tölti be. Ekkor választották meg a községi tanács tagjait is. Időközben a koalíció egy személyel erősödött, mivel a ligából egy képviselő átállt a demokratákhoz.
A jelenlegi állás szerint az ellenzéket a Szerb Haladó Párt és a Szocialisták Mozgalma koalíció 5 tagja és a hozzájuk a Szerb Radikális Pártból csatlakozó 2 képviselő, továbbá a nemrég alakult Együtt a Változásokért képviselői csoport 4 tagja és a Szerb Radikális Párt maradék 2 tagja tartozik.
Az elmúlt egy év alatt Gusztony elnök 12 községi képviselő-testületi ülést tartott, amelyeken nem kevesebb mintegy 200 napirendi pontot tárgyaltak meg. Az elnök szerint a testület rendkívüli események nélkül, a szokásos módon dolgozott, és behozta a választások miatti lemaradását.
– Az ellenzék időként gáncsoskodik ugyan, de néha megszívlelendő javaslatokat is tesz. Hiszem, hogy tapasztalt emberek vannak a testületben, és tudják, mit lehet és mit nem lehet megtenni. Ilyen szempontból semmilyen megrázkódtatást nem várok a következő időszakban sem – vélekedik a községi képviselő-testület elnöke.