2024. szeptember 17., kedd

Kalóztáborban a nyári szünidőben

A Művelődési Ház kézművestáborában jártunk – Szombaton 10 órától táborzárás alkalmi kiállítással

Kulturális intézményünk 2013-as évi egyik újításához kapcsolódott a tavalyi nyári szünidőben a Művelődési Ház által a helyi tájházban szervezett első kézművestábor. Korábban ugyanis, 2013 őszétől rendkívül kedvező fogadtatásra talált az azóta is havonként rendezendő kézműves-játszóház. Mindkét programsor esetében Budai Sinkovics Margit osztálytanító vállalt vezető szerepet. A 2015-ös nyári szünidőben immár a második kreatív kézműves-foglalkozássorozat zajlik a topolyai tájházban. A táborban Budai S. Margit a foglalkozásvezető, kolléganőjével, Kálmán Judittal egyetemben.

– Július 6-án kezdődött meg a közös munka és barátkozás a Kalóztáborunkban, amely július 11-én zárul. A táborban ötven, elsősorban alsós kisdiákkal dolgozunk. Első nap Afrikába kalauzoltuk a gyerekeket, papírból elefánt sapkát, oroszlános kincses ládát és majmos asztaldíszt készítettünk. A második nap kalózkodtunk: műanyag palackból labdafogót, kukkert, kalózhajót gyártottunk. Szerdán Meseországban jártunk. A királyi palotát, a királykisasszonyt elrabló sárkányt és a királyfit készítettük el. Csütörtökön indiánnapot tartottunk. Nyakláncot, fejdíszt és dobot kreáltunk. Pénteken összefoglaljuk a hét eseményeit közös plakátok segítségével. Szombaton 10 órától szervezünk kiállítást az elkészült munkákból a táborzárás alkalmával – nyilatkozta lapunknak Kámán Judit foglalkozásvezető.

A foglalkozássorozat segítők, Lukács Petra egyetemi hallgató és Vajda Emese középiskolai tanuló közreműködésével valósul meg. A táborvezetést a Művelődési Ház igazgatóhelyettese, Dudás Tatjana vállalja. A kézművestábor esetében az idén beiktatott újítás, hogy mindennap, a kétnyelvűséget figyelembe véve és azt népszerűsítve, fél órában, két ízben Vesna Sretenović Vujičić és Nemes Aranka osztálytanítók, továbbá Balassa Emese és Bábi Orsolya egyetemi hallgatók, animátorok játszanak a gyerekekkel, biztosítják a pezsdítő mozgást vagy a nyugtató lazítást.

– Bábi Orsolyával színes ejtőernyővel és rövid energetizáló játékokkal szórakoztatjuk a gyerekeket, akik még a legnagyobb kánikulában is örömmel vettek részt a kézműves-foglalkozások közötti, félórásra tervezett játékidőben. Valójában a félórás időtartam kevés komolyabb játéksor felállításához, lefolytatásához, de például éneklős és ernyős játékokkal való ismerkedésre megfelelő. Az élménypedagógiai ejtőernyő a csapatszellem erősítésén kívül az egymásra való odafigyelést, a koncentrációt is fejleszti – foglalta össze dióhéjban Balassa Emese.