Jóváhagyta a minisztérium a topolyai Mezőgazdasági Iskola és Diákotthon által benyújtott beiratkozási tervet a következő tanévre vonatkozóan. Dr. Horváth Zsolt, az intézmény igazgatója elmondta, hogy mezőgazdasági technikusokat négyéves szakon képeznek szerb és tanmagyar nyelven is, 28-28 tanulót vesznek fel mindkét osztályba. Állategészségügyi technikusokat is képeznek mindkét tannyelven, és szintén 28-28-an iratkozhatnak be. Élelmiszeripari-biotechnológiai technikusok számára négyéves szakon ősztől magyar nyelvű osztályba lehet beiratkozni. A hároméves szakokon ősztől magyar tannyelven henteseket és mezőgépkezelőket képeznek, szerb tannyelven pedig szakácsokat és felszolgálókat. A vegyes osztályokba 14-14 tanulót vesznek fel. A nyolcadikosok, illetve a szülők a beiratkozással kapcsolatban további információt a nyílt napon kaphatnak, amelyet az idén a tangazdaságon rendeznek meg. Április 30-án szervezetten szállítják külön buszokkal a végzősöket a község és a környező települések valamennyi általános iskolájából. Az iskola küldöttsége prezentációkat is tart a környező települések általános iskoláiban.
A tanterv teljesítését illetően nincs lemaradás a mezőgazdasági technikumban, az iskolában nem volt sztrájk. Mivel más oktatási intézményekben esetenként pótolni kell az elmaradt órákat, egyelőre nem tudni, mikor lesznek a középiskolákban a záróvizsgák, a ballagás és a beiratkozás.
A diákok és a tanárok nagyon aktívak. A mezőgépkezelő szakon tanulók szakmai látogatást tettek a Kite Kft. topolyai telephelyén, Csízik Péter és Draško Đumić szaktanárok vezetésével. A cég a tudomány világszínvonalú eredményeinek, valamint az új technológiák, korszerű termelési eszközök és üzemszervezési eljárások terjesztésével foglalkozik. A digitális technológiák mezőgazdaságban való alkalmazása területén is élen jár. A precíziós gazdálkodáshoz szükséges eszközök, termékek, szolgáltatások, informatikai és üzleti megoldások teljes rendszerét kínálja, ezekkel ismerkedtek meg a diákok. A március végén Zentán megtartott II. Darányi Ignác-versenyen az iskola tanulói a második helyen végeztek. A versenyt a révkomáromi Pro Selye Universitas és a zentai Pro Scientia Naturae Alapítvány szervezte meg. Az iskolát a mezőgazdasági technikus szakon tanuló másodikosok képviselték, Horváth Edina, György Maja és Magó Levente, felkészítő tanáruk Fekete Bánov Ágnes volt.

A zentai versenyen második helyen végzett az iskola csapata (Facebook)
Az igazgató azt is elmondta, hogy a tangazdaságban a korábbi évek sikeres pályázásának köszönhetően fóliasátrakat és üvegházat is létesítettek, ahol jelenleg is zajlik a palántanevelés. Mintegy százhektárnyi bérelt és saját tulajdonban lévő földterületen gazdálkodnak. A földek jó fekvésének köszönhetően tavaly is kiváló termést sikerült betakarítani a kukoricával bevetett parcellákról. A kalászosok hozama is megfelelő volt. A gyümölcsösökben sikerült a korszerű eszközöknek és technológiának hála megvédeni a virágzásban lévő fákat a fagykártól. Anyakocákat, fejősteheneket, juhokat, kecskéket, törpekecskéket, lovakat is tartanak. Ezenkívül különleges fajok is megtalálhatók a tangazdaságban, többek között a póniló és a láma, valamint ritka madárfajok is vannak, például a Harris-ölyv, az akváriumokban pedig halakat is tartanak. Az idén is sikeresen pályáztak a tartományi mezőgazdasági titkárságnál, a támogatásnak köszönhetően szereznek be korszerű eszközöket. Présekkel, bálázókkal, a dróntechnológiához szükséges eszközökkel gazdagodik az oktatási intézmény.

Nyitókép: A szakmai látogatás résztvevői (Facebook)