2024. november 26., kedd

Hogyan védekezik a nátha ellen?

MEGKÉRDEZTÜK AZ IDŐSEKET

Josif, nyugdíjas: Ha megfázok, természetesen elmegyek az orvosomhoz, nehéz megmondani, hogy évente hányszor történik ez, de rámondhatom, hogy átlagosan évente egyszer. Kamilla- és mentateát szoktam inni, valójában mindegy, hogy milyen a tea, fontos, hogy meleg legyen. Annyira vigyázok magamra, amennyire tudok, megfázás elleni orvosságokat csak akkor szoktam bevenni, ha az orvos ezeket előírja számomra. Enyhe nátha miatt nem szoktam gyógyszereket szedni, a védőoltást nem igénylem.

Dragica, nyugdíjas: nagy figyelmet fordítok a vitaminbevitelre, sok gyümölcsöt és főzelékfélét eszek. A prevenciós védőoltás lehetőségéről még csak nem is hallottam, nem igénylek ilyesmit. Amikor megfázok, a betegség gyorsan jön, de hála Istennek, gyorsan át is vonul rajtam, nem terhel meg túlságosan. Általában tavasszal és ősszel vagyok náthás, az időváltozások alkalmával.

Franja, nyugdíjas: rendszeresen iszom zsályateát, aki ezt issza, az sohasem beteg! A zsálya izolálja az emberi szervezetet, a sejtek elhatárolják magukat a betegségektől. Legalább három percig kell főzni, így eltűnnek belőle az ártalmas olajak. Mindennap egy bögrével megiszok, nem emlékszem, mikor voltam orvosnál. A szívbetegeknek a galagonyacseppeket (glogove kapi) ajánlanám, ez nem drága, az egészséges élelmiszereket árusító boltokban már 99 dinárért is beszerezhető. Akik zsályateát és galagonyacseppeket isznak 125 évig fognak élni!

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás