Azok, akik a vasútállomás környékén élnek, az elmúlt napokban olyan, ismerős hangokra figyelhettek fel, amelyeket már nagyon régóta, két-három éve nem hallottak. Mozdonyok tolatnak, vontatnak, dübörögnek ide-oda, és mivel a munkálatok teljes gőzzel folynak az épület környékén, a munkásokat hangjelzésekkel figyelmeztetik.
Az 1964-ben átadott vasútállomás épületének újjáépítése nélkülözhetetlen lépés a Belgrád–Budapest gyorsvasútvonal működéséhez, a múlt század derekán támasztott követelményrendszer szerint tervezett létesítmény logisztikailag már nem felelne meg a megnyitás után várható utasmenedzselési elvárásoknak. A váróterem és a peronkijáratok közötti átjárót befalazták, az utastömeg áramlásának irányát megváltoztatásának érdekében, hogy az utazás hatékonyabbá válhasson.
A vágányok feletti huzalokat tartó oszlopok helyébe is teljesen újakat, a régieknél sokkal masszívabb karókat raktak, az áramellátó acélsodrony helyett pedig a hatékonyabb villanyáram-felhasználás és a kopásegyütthatók csökkentése érdekében különleges ötvözetből készült vezetékeket feszítettek ki. Minden apró mozzanatra kiterjed a munkavezetők figyelme, de ezen nem kell csodálkozni, hiszen jól bevált forgatókönyv szerinti átépítés zajlik. Olyan ez, mint amikor egy benzinkútlánc keretében új kút épül, vagy amikor egy bevásárlóközpont-hálózat új plázát nyit valahol. Az építkezés mozzanatai típusszerűek, a tévedés lehetősége szinte kizárt.
Az új peronalapzatot és a perontetőt már megépítették, és felszíni szennyvízelvezető-csatornarendszert is kialakítottak. A peronok alatt vezető folyosót felújítják, meghosszabbítják, az új résszel együtt az aluljáró 60 méteres lesz. Ez a rész vezet majd az újjáépített, azaz utasforgalomra is alkalmassá tett, negyedik és ötödik peronra. A mozgássérültek liftekkel juthatnak majd a peron szintjére.