Kedden délelőtt a Zentai Alkotóházban a szépíró pályázat legjobb munkáit állították ki, amelyet a kevi Móra István Művelődési Egyesület, a Móra Tehetségpont, valamint a tornyosi Tömörkény Tehetségpont hirdetett meg Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából. A kiállítást Perpauer Attila, a kevi Móra István Művelődési Egyesület elnöke nyitotta meg, majd elmondta, hogy a magyar költészet napjára időzítették a kiállításmegnyitót.
– Második alkalommal szerveztük meg a szépíró versenyt, amelyen az volt a feladat, hogy Petőfi Sándor-verseket kellett a tanulóknak szépírással lemásolniuk és azt díjazta a zsűri. Több mint száz munka érkezett be Keviből, Tornyosról, Bogarasból, Felsőhegyről, Padéról, valamint Törökfaluból és ezekből a munkákból összesen negyvenet állítottunk ki. Mivel több településről küldték el a munkákat, ezért a jövő hét folyamán juttatjuk el a diákoknak a díjakat és az okleveleket. Az általános iskolás gyerekek négy kategóriában mérték össze erejüket és mindegyik kategóriában egy különdíjat is kiosztottunk a legjobbaknak – mondta Perpauer Attila.
Juhász Attila, Zenta község oktatással és művelődéssel megbízott tanácstagja beszédében hangsúlyozta az értelemmel való írás és olvasás fontosságát. Örömét fejezte ki, hogy ilyen szép számban vettek részt a gyerekek ezen a versenyen, hiszen ez egyfajta kibontakozási lehetőség a község fiataljainak.
– Mindenkinek megvan a maga tehetsége, mindenki ért valamihez, csak meg kell találni mi az. Ez egy jó lehetőség arra, hogy a gyerekek megmutassák a tudásukat és megtalálják a költészet iránti szemléletüket és szeretetüket. Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített az esemény megszervezésében, valamint a tanulóknak, hogy részt vettek ezen a pályázaton – mondta Juhász Attila. A felsőhegyi Molnár Csikós Barbara második osztályos tanuló elmondta, hogy sokat készült a versenyre, de nem volt nehéz a feladat: – Petőfi Sándorral kapcsolatban készítettem egy anyagot a versenyre, könyvből másoltam át a verset és harmadik helyezést értem el – mondta a tanuló.
A szépíró pályázatot Zenta község önkormányzata, valamint a Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ támogatta.
Nyitókép: Gergely Árpád fotója